BuhoCleaner je čistící aplikace pro Mac. Odstraní zbytečné soubory, odinstaluje nepotřebné aplikace a zrychlí chod celého systému.
Pokud hledáte aplikaci, která vám pomůže vyčistit úložiště Macu a zrychlit jeho spouštění, vaše hledání je u konce. Na trhu je mnoho podobných aplikací, ale BuhoCleaner funguje bezvadně, a navíc u toho skvěle vypadá. Už teď tak můžeme prohlásit, že BuhoCleaner je nejlepší čistící aplikace pro Mac.
Pomocí intuitivního a uživatelsky přívětivého uživatelského rozhraní můžete skenovat, identifikovat a spravovat uživatelskou cache paměť, velké soubory, aplikace spouštěné při startu a vůbec všechno, co potřebujete, aby váš Mac fungoval, jako byste ho právě vybalili z krabice.
Stažení a instalace aplikace BuhoCleaner
Nejprve si musíte stáhnout a nainstalovat aplikaci z oficiálních webových stránek. U tlačítka pro stažení je i zajímavá informace. Aplikace je totiž optimalizovaná pro Apple čipy M1 a M2, takže bude fungovat bez problémů i na nejnovějším systému macOS Ventura. Může se zdát, že je to povinnost, ale není mnoho konkurenčních řešení, které takovou optimalizaci nabízejí.
Po stažení dostanete informaci, že se jedná o zkušební trial verzi. Jestli chcete aplikaci pouze vyzkoušet, budete mít možnost najednou vyčistit 3 GB dat. To není mnoho a pro odstranění většího množství dat budete muset čištění provést vícekrát. V opačném případě je vhodné odemknout plnou verzi, která vychází na 30 USD pro jeden Mac a můžete jí používat, jak dlouho budete chtít. Do ceny často ale promlouvají různé slevy a při nákupu pro více zařízení ušetříte ještě více.
Pročištění úložiště
Flash Clean je nejjednodušší způsob, jak používat BuhoCleaner. Stačí spustit aplikaci, stisknout tlačítko Scan, nechat ji pracovat a kliknout na tlačítko Remove. Návodů, jak vyčistit Mac najdete mnoho, těžko ale budou takto jednoduché.
To je vše! Právě jste několika kliknutími uvolnili pravděpodobně gigabajty místa. U mě to znamenalo takřka 15 GB nepotřebných dat. Pokud chcete podrobný rozpis odstraněných dat, klikněte na tlačítko View Details. Tím se vygeneruje seznam dat aplikací, které mají být odstraněny, a velikost souborů z každé aplikace.
Odinstalace aplikací
Odinstalování aplikací z Macu je to, co může být občas problém. Máte potíže s vyhledáním otravné aplikace a jejím odstraněním z Macu? Stačí spustit sken aplikací, vybrat tu, kterou chcete odinstalovat, a kliknout na tlačítko Remove v pravém dolním rohu.
Nepoužívané velké soubory
Nabídka s názvem Large FIles je naprosto srozumitelná. Jedná se o seznam největších souborů ve vašem Macu a je na vás, zda se je rozhodnete odstranit. Některé z nich mohou být důležité pro práci, hraní her nebo školu, zatímco na jiné jste pravděpodobně zapomněli, že ve vašem zařízení vůbec kdy byly.
Stejně jako ostatní funkce z BuhoCleaner, i tato se používá stejně jednoduše. Vyberte soubory, které chcete odstranit, a klikněte na tlačítko Remove.
Duplicitní soubory
Funkce Duplicates umožňuje vybrat určitou složku na Macu a vyhledat všechny soubory stejné velikosti a obsahu (tj. duplikáty). Tyto soubory nedělají nic jiného, než že zbytečně zabírají místo, a BuhoCleaner se jich chce zbavit za vás.
Jednoduše klikněte na symbol + a přidejte složku, o které si myslíte, že by mohla obsahovat duplikáty, a stiskněte tlačítko Scan. Pokud se ve vašem zařízení nacházejí duplikáty, BuhoCleaner je identifikuje a umožní jejich odstranění kliknutím na tlačítko Remove.
Zrychlení systému
BuhoCleaner umožňuje zobrazit aplikace a procesy, které se automaticky otevírají při spuštění. Pokud chcete některou aplikaci nebo proces zakázat, stačí přepnout výběr na vypnuto. To je vše!
Monitoring v řádku nabídek
Kromě pravidelného čištění systému se ale aplikace může postarat i o kontinuální monitoring. Po spuštění se totiž objeví její ikona v horním řádku nabídek. Po kliknutí na ikonku se rozbalí informace o teplotě CPU, obsazenosti operační paměti nebo zbývajícím úložišti.
Skvělou možností je pak nechat si tyto informace zobrazovat samostatně na horním řádku, takže je uvidíte na první pohled a nebudete muset klikat na ikonu. Pro takové zobrazení stačí kliknout na ozubené kolečko v rozbaleném okně monitoringu a zaškrtnout požadované zobrazení.
Závěr a hodnocení
Jak vidíte, vše je maximálně jednoduché. Aplikace není náročná, funguje plynule a také samotné čištění a skenování je otázkou chvilky. Dokonce i duplicitní soubory na celém mém Macu hledala zhruba 10 sekund.
Za svou cenu se jedná opravdu o to nejlepší, co jsme kdy testovali v oblasti čištění Macu. A pokud si nejste jistí, použijte zkušební verzi. Ta je sice omezena, ale ukáže vám, jak BuhoCleaner funguje.
Aplikaci můžeme doporučit všem, kteří mají problémy s místem na úložišti nebo se jim zdá, že Mac začíná zpomalovat. Ale i prevence je důležitá, a i v případě, že nemáte s Macem žádné problémy, aplikaci nabízí extrémně jednoduchý způsob, jak zařízení udržet v bezvadné kondici.