Apple Pay

Apple Pay v Česku stále není, ale Belgie se nyní dočká


Apple Pay v Česku ještě není, ale Belgie se konečně dočkala. Tamní noviny zveřejnily informaci, že by od 28. 11. měla být služba dostupná po celé zemi.
Zpráva se opírá o informace z největší banky BNP Paribas Fortis, která bude exkluzivním partnerem pro platby Apple Pay v Belgii. Samozřejmě to nevylučuje, že se později mohou přidat i další bankovní domy. Paribas Fortis nabízí jak Visa, tak Mastercard kreditní a debetní karty.

Apple Pay Cash jde do Francie a Německa. Apple Pay u nás letos nečekejte

Belgie se tedy zařadí mezi další země, kde již Apple Pay funguje. Služba by do konce roku měla ještě přijít do Německa, jak oznámil Tim Cook v červenci. Rovněž je ve stavu „coming soon“ (již brzy) pro Saudskou Arábii.

Apple Pay bylo představeno roku 2014 a po Spojených státech se rozšířilo do Velké Británie a dalších zemí. Paradoxně platit svými iPhony mohou už například v Polsku nebo na Ukrajině, zatímco my stále čekáme.

Apple Pay

Apple Pay v ČR a Google Pay

Přitom banky jako Moneta Money Bank anebo mBank hlásí zájem o platby konkurenční službou Google Pay, která už je v tuzemsku od roku 2017. V současné době ji podporují nejen dvě zmíněné banky, ale také J&T a Komerční banka.

A právě Komerční banka si neuhlídala, že má plně připravenou podporu pro Apple Pay. Jednomu z uživatelů se podařilo do služby přihlásit a svůj úspěch sdílel i na sociální síti Twitter. Avšak samotné oddělení starající se o PR Komerční banky vše zahladilo pod koberec s tím, že se jednalo o technickou chybu.

S Applem však údajně vyjednává více bank. Kromě potvrzené Komerční banky by se měla přidat také Moneta. Různé zdroje odhadují start služby Apple Pay v České republice na první, nejpozději druhý, kvartál roku 2019.

Zatím musíme vyčkávat, než budeme moci platit svými iPhony nebo Apple Watch. Přitom terminály jsou rozšířené už všude, včetně MHD (například Ostrava, Plzeň a další).

Zdroj: MacRumors