Apple Pay

Apple Pay Cash jde do Francie a Německa. Apple Pay u nás letos nečekejte


Služba Apple Pay je již ve Francii běžně dostupná. Vypadá to ale, že tamní uživatelé se brzy dočkají i nadstavby v podobě Apple Pay Cash.

S informací přišel francouzský magazín iPhone.fr, kterému se ozval jejich čtenář s tím, že se mu na displejích jeho iPhonu a Apple Watch zobrazily informace o službě Apple Pay Cash. Ta přitom není dostupná nikde jinde, než v USA. Čtenář prý přitom žije ve Francii a do Apple Pay má navedou kartu z místní Banque Populaire.

Apple Pay Cash

Nastavení služby Apple Pay Cash v jeho zařízeních však vždy selhala z důvodu, že po něm bylo vyžadováno číslo sociálního zabezpečení v USA (pravděpodobně pro identifikační účely). Protože jej však samozřejmě nevlastní, nemohl proces dokončit. Vyjma této zprávy však přišla ještě jedna a to ze sousedního Německa.

Apple Pay Cash

Vlastní stránky podpory společnosti Apple pro německé zákazníky vysvětlují požadavky, které musíte splnit abyste mohli službu Apple Pay Cash využívat. Stejně tak vysvětluje, jak se službou zacházet. Protože je ale text přeložen do němčiny, jedná se o oficiální informace pro tamní zákazníky. A to by přece Apple nedělal, kdyby tam neměl v plánu službu uvést (přiložené screeny jsou však stále v angličtině).

Apple Pay míří do Německa. Podpora České republiky je zatím v nedohlednu

Služba Apple Pay přitom v Německu ještě stále oficiálně není a uživatelé netrpělivě očekávají její spuštění do konce tohoto roku. Další sousední stát by tak mohl, po Polsku, začít využívat výhody bezkontaktních plateb v podání Applu.

Apple Pay Cash

 

U nás si ještě počkáme

Kdy se tato služba rozšíří a jestli se tomu stane v dohledné době, známo není. Nejbližší termín však připadá na únor roku 2019. My bychom vzali za vděk alespoň klasické variantě Apple Pay. Po nedávných informacích, že by se snad konečně služba dostala i k nám (a to během listopadu či prosince), však veškeré spekulace „ochladly“. Shodují se ale na tom, že i v tomto případě připadá reálné období příchodu služby do České republiky právě kolem února příštího roku.

Zdroj: AppleIsnider.com