Aplikace a Hry

Gmail pro iOS dostal aktualizaci. Nově umí odložit e-mail a posílat platby skrze Google Pay


Google si pro všechny uživatele aplikace Gmail na platformě iOS připravil zajímavé novinky. První je možnost odložit e-mailovou zprávu, druhá pak umožňuje odesílání financí skrze Google Pay.

Google má za sebou úvodní keynote ke konferenci I/O, která probíhá od 8. do 11. května. Na ní představil spoustu novinek týkající se platformy Android. Nicméně postupem času jsou uvolňovány další informace a ty se týkají i platformy iOS.

Gmail

V tomto případě se konkrétně jedná o mobilní aplikaci Gmail. Ta nově obsahuje tlačítko, které vám umožní odložit si příchozí počtu na pozdější dobu. Tu můžete zvolit nejen ručně, ale můžete vybrat i z předdefinovaných časů. Princip tohoto je velice jednoduchý a hlavně praktický.


[display-posts id=”73751″ wrapper=”div” display-posts image_size=”thumbnail”]


Jste-li zvyklí na tzv. Zero Inbox, čili na to, že vám na ikoně pošty v odznaku nesvítí žádné číslo nevyřízené pošty, většinou i důležité zprávy, které nemáte žas okamžitě odbavit, jen otevřete. Může se vám pak stát, že je zapomenete vyřídit a oheň je na střeše. S možností odložení zprávy je však z e-mailové schránky „odstraníte“, přičemž vám opětovně přijdou ve zvolený čas, ve kterém víte, že se jim budete moci dostatečně věnovat.

 

Posílání peněz e-mailem

Apple Pay v České republice dostupné není, oproti tomu Google Pay ano. Pokud tak budete chtít někomu poslat e-mailem své peníze, nově v aplikaci Gmail již můžete. I Apple však tuto službu podporuje jenom skrze iMessage, takže peníze nepošle nikomu jinému, kdo nevlastní iOS zařízení. S Gmailem můžete finance odeslat komukoli, kdo vlastní e-mailovou schránku Googlu.

I když na novou verzi aplikace Gmail přejdete, nemusíte mít obě novinky dostupné ihned. Google je totiž uvolňuje postupně.

icon
Gmail - Email by GoogleGoogle LLCProductivityZdarmaStáhnout

Zdroj: 9to5mac.com