Aplikace a Hry

Bethesda žaluje studio Warner Bros., že jeho nová iOS hra Westworld kopíruje Fallout Shelter


Nová hra Westworld od společnost Warner Bros., která vznikla na motivy oblíbeného seriálu, jakoby z oka vypadala populárnímu Falloutu Shelter od Bethesdy. Ta na vývojáře podává žalobu za kopírování.

Žalobu podala společnost Bethesda u amerického okresního soudu v Marylandu ihned po uveřejnění hry v App Storu. Podobnost mezi oběma tituly je evidentní. Fallout Shelter byl vydán již v roce 2015 a jeho náplní je budovat obyvatelům bunkru příjemné bydlení chránící je od atomového spadu, který decimuje celou planetu.

Hra Westworld je založena na oblíbeném seriálu od HBO a i v ní budujete podzemní infrastrukturu, která je až příliš nápadná té ve Falloutu Shelter. Některé principy se sice mírně liší, koncept je však velice podobný. O to by ale ani tak nešlo, pes je totiž zakopaný jinde.

Nekalá soutěž

Oním psem je zde studio Behaviour Interactive, které pracovalo již na Falloutu Shelter a nyní se podílelo na vzniku Westworldu. Bethesda, jíž značka Fallout patří, tak žaluje distributora Warner Bros. kvůli porušení smlouvy, porušení autorských práv, nekalé soutěže a zneužití obchodního tajemství.

Westworld prý využívá stejný herní design, styl a animace, které byly vytvořeny právě pro hru od Bethesdy. To ve zkratce znamená, že vývojáři vzali její kód a jen jej mírně upravili. A to se právě žalující straně nelíbí. Jako důkaz společnost uvádí, že i Westworld obsahuje stejnou chybu, jakou obsahoval Fallout Shelter, tudíž se evidentní, že zdrojový kód byl jen zkopírovaný a ne vytvořený zcela nově.

westworld

Vývojáři si tím ušetřili nemalé množství času a výdajů, čímž dokázali vydat hru o to rychleji. Bethesda požaduje nejen proplacení ušlého zisku ale i proplacení nákladů na právníky. Co je pak zásadnější, požaduje kompletní stažení hry z veškeré distribuce. Spor se však jistě bude táhnout řádnou dobu, během které si vývojáři a distributor Westworldu dokáží pomocí obsažených mikrotransakcí přijít na služný výdělek.

Item not available.
icon
Fallout ShelterBethesda Softworks LLCGamesZdarmaStáhnout

Jak se na celý spor díváte vy? Dejte nám to vědět do komentářů pod článek.

Zdroj: Macrumors.com