Apple Watch

Podívejte se na koncept watchOS 6. Přijde konečně monitoring spánku?

Koncept nadcházejícího operačního systému pro Apple Watch neukazuje jen redesign, ale i nové funkce

watchOS 6
watchOS 6
watchOS 6

Matt Birchler každoročně zveřejňuje svůj koncept pro nadcházející systém na Apple Watch. Jaký je ten letošní a co bude watchOS 6 umět nového?

Matt ukázal svoji vysněnou podobu nového systému. Jeden z jeho oblíbených ciferníků je ten se Siri a to už od začátku, kdy přišel, tedy od verze watchOS 4. Jenže si myslí, že by mohl být ještě lepší a ukazuje, že je čas na větší přizpůsobitelnost prvků. Navíc nejsou tak barevné a uživatel se v nich rychleji orientuje.

watchOS 6 se sledováním spánku?

Zajímavou novinkou by bylo jistě monitorování spánku. To současné Apple Watch neumí a musíte si doinstalovat dodatečně aplikace, které sledování podporují. Otázkou ale pak zůstává, kdy byste hodinky nabíjeli. Většinou se dobíjí přes noc, aby mohly celý den fungovat.

Birchler se pokusil vylepšit i zobrazení spuštěných aplikací. Když na hodinkách vyvoláte multitasking a ukáží se spuštěné aplikace, vidíte je pod sebou jako karty, kterými lze listovat. Moc informací ale k vidění není a docela se plýtvá místem na displeji. Proto by mohlo pomoci zobrazení v mřížce. Na nejnovější Apple Watch Series 4 by neměl být problém zobrazit hned 4 aplikace najednou a ještě jimi listovat.

watchOS 6 bude pravděpodobně představeno na nadcházející konferenci WWDC 2019, která začíná 3. června. Tak jako v minulosti bude systém zatím k dispozici v beta verzi a kolem září vyjde ostrá varianta pro všechny uživatele.

Zdroj