USB-C kabely Leitz skvěle doplní nejen MacBook Pro

Můj boj s porty na novém MacBooku Pro pokračuje. USB-C kabely Leitz hodně pomohly a v brašně s počítačem nesmí chybět. Stojí za to?

Nový standard USB-C se přece jen neadoptuje tak rychle, jak se mohlo očekávat. Ať už si dneska pořídíte cokoliv, počínaje od USB flashky až po třeba miniaturní ledničku, vše končí klasickým hranatým USB. Existují výjimky, jako je třeba bezdrátový repráček BeoPlay P2, ale je jich opravdu extrémně málo.

Když už máte USB-C hub a poskytuje připojení pro více konektorů, většinou jej nechcete tahat s sebou v brašně s MacBookem a leží zpravidla na pracovním stole, připraven vždy, když je potřeba. Alespoň tak to mám já. Potřeboval jsem tedy něco na cestování a čtveřice USB-C kabelů Leitz mi hodně pomohla.

 

4 USB-C kabely Leitz stačí na všechno

V balení nehledejte žádné složitosti. Prostě krabička, ve které je akorát kabel a brožura s přehledem dalšího Leitz příslušenství. Co mě ale opravdu baví, je gumový pásek, který slouží pro udržení smotaného kabelu. Je velmi praktický a perfektně drží kabel pohromadě. Mohu jej tak dát do brašny a když ho vytáhnu, nevystřelí a nerozsype se ven. Páskem jsou obdařeny všechny 3 kabely (USB-C na USB-C, USB-C na USB-A a USB-C na Micro USB). Čtvrtá redukce z USB-C na USB-A je dlouhá pouhých 15 centimetrů a pásek nepotřebuje.

USB-C kabely Leitz

Všechny kabely jsou dlouhé, až na zmíněnou redukci, přesně jeden metr. Zpočátku jsem měl obavy, jestli nebudu potřebovat delší, ale zatím mi to vůbec nevadí a spíš jsem rád, že nemusím motat delší a zbytečně si zabírat místo v brašně.

Všechny USB-C kabely jsou, kromě krátké redukce, obdařeny praktickým gumovým páskem. Ten drží smotané kabely pohromadě a navíc vypadá elegantně.

Když si koupíte neoriginální kabel, nemusí to být zrovna výhra. Tím spíš, že port USB-C může pojmout několik různých protokolů pro přenos dat a také stroj nabíjet. S žádným USB-C kabelem Leitz jsem nenarazil na problém s kompatibilitou. USB-C na USB-C kabel podporuje nabíjení a přenos dat ve specifikaci USB 3.1. USB-C na USB-A to zvládá také a USB-C na Micro USB podporuje USB 2.0. To je logické, protože produkty s Micro USB jsou většinou menší zařízení, jako například bezdrátové reproduktory, a není potřeba mezi nimi rychle tahat data.

USB-C kabely Leitz


Značka Leitz nabízí výrobky špičkové kvality, které pomáhají profesionálům organizovat si svou práci v jakémkoli pracovním prostředí. Společnost je ve svém oboru známá pro svůj inovativní přístup ve spojení s německým odkazem a standardy kvality. Díky tomu je lídrem v posunu k práci budoucnosti.


Jak a k čemu USB-C kabely používám

Všechny 4 kabely jsem už reálně použil a hodně mi usnadňují práci. Dlouho jsem řešil, jak vlastně k MacBooku Pro s USB-C porty přistoupit. Zda vyměnit vše kolem a maximálně se soustředit na produkty s USB-C portem, nebo naopak jít cestou redukcí a dosavadní zařízení nechat a smířit se s dalšími kabely. Druhá cesta je rozhodně přívětivější.

Na stole mi leží USB-C hub, který je osazen třemi USB-A porty, jedním HDMI, ethernetovým konektorem a USB-C portem pro nabíjení. Do toho posledního jsem zasunul právě USB-C na USB-C kabel Leitz. Druhý konec je pak zapojený v 61W originálním Apple adaptéru. Kabel, který jsem dostal v krabici s MacBookem Pro pak je v brašně a čeká, až bude na cestách využit.

USB-C na USB-A kabel Leitz pak nejčastěji vytahuji pro nabíjení MacBooku nebo bezdrátového reproduktoru s USB-C. Na druhém konci má klasické USB a to jen zastrčím do 12W originálního Apple adaptéru. Je to ten, který dostanete v balení s iPadem. Bezdrátový reproduktor nabije rychle, s MacBookem už je to pomalejší a opravdu se loudá. Píše, že nenabíjí, ale ve skutečnosti nabíjí velmi pomalu. To mi ale nevadí, protože doma většinou moc nepracuji a když nechám takto připojený MacBook přes noc, zvládne se téměř celý nabít.

Kabel USB-C na Micro USB je použitelný pro nabíjení menších produktů s tímto malým konektorem. Já osobně tak nabíjím bezdrátová sluchátka. Většina z nich disponují právě Micro USB portem. A zase si mohu vybrat, zda druhý konec zapojit přímo do jednoho z USB-C portů na MacBooku Pro nebo do 61W adaptéru.

USB-C kabely Leitz

Adaptér z USB-C na USB-A pak využijete opravdu snad všude. Nahrazuje klasický USB port přímo v MacBooku. Připojíte s ním třeba iPhone k počítači, myš, nebo flash disk.

Koupě kabelů se rozhodně, jak můžete vidět, vyplatí. Tím spíše, že cena není nijak závratná a za celou tuto sadu nedáte více, jak 2 000 Kč. Kabely lze samozřejmě koupit samostatně.

USB-C kabely Leitz je možné zakoupit v obchodě CZC.cz.

Klady

  • Široké možnosti využití
  • Praktický gumový pásek pro svázání kabelů
  • Kvalitní zpracování

Zápory

  • Nic

Za poskytnutí produktu děkujeme společnosti Leitz.

Název: Nabíjecí kabel Leitz Complete USB-C 3.1 na USB-C 3.1, Kabel Leitz Complete USB-C 3.1 na USB-A 3.1, Kabel Leitz Complete USB-C 3.1 na Micro USB 2.0, Adaptér Leitz Complete USB-C 3.1 na USB-A 3.1

Cena: 549 Kč (USB-C na USB-C), 399 Kč (všechny ostatní)

Parametry: podpora USB-C 3.1 u vybraných kabelů, integrovaná technologie Power Delivery (PD) rozpoznávající požadavky připojeného zařízení, podpora rychlého nabíjení až 3 A

Kompatibilita: zařízení s USB-C portem

Rozměry: délka: 1 m (všechny USB-C kabely kromě adaptéru), délka: 0,15 m (adaptér)

Koupit USB-C kabely Leitz
Můj boj s porty na novém MacBooku Pro pokračuje. USB-C kabely Leitz hodně pomohly a v brašně s počítačem nesmí chybět. Stojí za to? Nový standard USB-C se přece jen neadoptuje tak rychle, jak se mohlo očekávat. Ať už si dneska pořídíte cokoliv, počínaje od USB flashky až po třeba miniaturní ledničku, vše končí klasickým hranatým […]

Hodnocení

Kvalita zpracování
Využití
Cena

Výborný!

Shrnutí : USB-C kabely Leitz jsou skvělým pomocníkem. Díky praktickému gumovému pásku je snadno zabalíte na cesty a ani vaší peněženku zbytečně nezatíží.

User Rating: Be the first one !
100


Kam dál?