BeoPlay P2 je krásný bezdrátový reproduktor s podporou gest

Bezdrátový reproduktor BeoPlay P2 není dalším z řady. Skvělým zvukem, ovládáním pomocí gest a krásným designem ční nad svou konkurencí.

Legendární dánská značka Bang & Olufsen věnující se výrobě audio produktů bezmála 100 let stojí také za reproduktorem BeoPlay P2. Podařilo se jí vytvořit produkt, který je jedinečný a naprosto splňuje to, co od něj čekáte. Všechny činnosti ale tak nějak umí lépe. Hraje lépe, než byste čekali. Ovládá se lépe, než byste čekali. A v neposlední řadě, vypadá na živo lépe, než by se mohlo na produktových fotografiích zdát. A že už na nich platí za náramného fešáka.

Pro účely recenze jsem obdržel jeden kus BeoPlay P2 v černé barvě. Na výběr jsou ještě v pískové a modré mutaci. Na podzim pak ještě společnost rozšíří portfolio tohoto malého reproduktoru o hnědou, stříbrnou a fialovou. Slovy ale nelze přesně popsat, jak ta či ona barva působí a nejlepší bude, když se sami přesvědčíte z fotografií.

 

V balení je pouze reproduktor a nabíjecí kabel

Krabička s BeoPlay P2 vypadá střídmě a uvnitř se nachází jen samotný repráček a nabíjecí kabel. Ten je už ve verzi s USB-C konektorem, který se připojuje přímo do produktu. Druhý konec s klasickým USB zakončením pak zasunete do nabíječky nebo počítače.

Hraje prostě skvěle a velmi hlasitě. Ani při vyšších hlasitostech ale nevibruje a v hudbě nejsou slyšet nepříjemné zvuky. Gumový spodek perfektně zabraňuje přenášení vibrací na podložku.

Když P2 vyndáte z krabice, hned se do něj zamilujete. Je velmi příjemný na omak a působí jako oblázek, který zapadne přesně do ruky. Obsahuje také příjemné kožené poutko. Reproduktoru to dodává osobitý styl. Na spodní straně je gumový potah se čtyřmi drobnými výstupy. Ty slouží jako nožičky a při přehrávání zabraňují přenosu vibrací na podložku. V praxi se reproduktor chvěje, ale například stůl, na kterém stojí, se ani nehne. Když vedle hrajícího BeoPlay položíte ruku, žádné chvění necítíte.

BeoPlay P2

Spodní strana obsahuje v gumové části i zapínací tlačítko. To je hezky skryto, takže nenarušuje design produktu. Kdyby na místě tlačítka nebyla značka výrobce, ani nepoznáte, že tam nějaké je.

Ke kompletnímu výčtu zadní strany pak zbývá už jen doplnit, že je zde přítomný i mikrofon pro hovory. Ten je kupodivu umístěný hned vedle gumové části a může se tak zdát, že když reproduktor položíte, bude se podložky dotýkat. Není tomu ale tak. Při položení zůstane trochu nad podložkou a v praxi pak hovory přes něj probíhají naprosto bez problémů. Krom nich slouží i pro pokec se Siri.

 


Něco málo o značce

Bang & Olufsen je špičková dánská společnost spotřební elektroniky, která navrhuje a vyrábí zvukové produkty, televizory a telefony. Byla založena v roce 1925 Peterem Bangem a Svendem Olufsenem. V roce 2004 společnost otevřela v České republice továrnu, kde zaměstnává přibližně 250 zaměstnanců, kteří vyrábějí převážně zvukové výrobky.

Zdroj: Wikipedia.org


Unikátní ovládání gesty

Gesta jsou teď všude. Výrobci mobilních telefonů implementují do multi-touch displejů stále další a další variace. Nemusí to být ale jen displej, který gestem půjde ovládat. BeoPlay P2 má totiž celou přední stranu obdařenou vrstvou, která je citlivá a poťukání. Stačí dvakrát zaťukat a stane se akce, kterou si předem zvolíte. Mezi nimi se nachází zastavení nebo spuštění skladby, odložení budíku nebo spuštění Siri.

Druhým gestem, které můžete nastavit, je zamávání. Lépe řečeno, zatřesení reproduktorem. Ten vezmete a trochu s ním zatřeste. Podle nastavení v aplikaci se pak pustí další skladba, zastaví budík nebo aktivuje vaše nastavení ekvalizéru.

Vše se dá nastavit v aplikaci, která je opravdu povedená. Kromě předdefinovaného chování gest vidíte na úvodní obrazovce stav baterie, ovládání hlasitosti, zastavení nebo spuštění skladby, posun mezi songy a funkci Tonetouch. Ta je vlastně takovým ekvalizérem, ale řekl bych, že je zpracována především pro laiky. Nezobrazuje se vám totiž frekvenční charakteristika zvuku vyjádřená různými hodnotami, ale jednoduché pole, které je rozděleno na 4 části. Podle toho, do jaké části přetáhnete bílou tečku, změní se zvuk. Volit lze mezi teplými, relaxujícími, ostrými nebo vzrušujícími tóny. Pokud byste v nastavení i tak tápali, dole vlevo je ikona pro vstup do přednastavených šablon. Díky nim tak vyberete reprodukci, která se hodí na párty, poslech podcastů nebo třeba odpočinek.

 

Zvuk, to hlavní, je špička ve své kategorii

Asi žádný, takto malý reproduktor, nehraje tak dobře. Opravdu, neslyšel jsem, že by reproduktor srovnatelné velikosti hrál tak čistě a přesto dokázal nabídnout hutné basy. Ty jsou skutečně možná až někdy moc výrazné, ale k jejich eliminaci perfektně poslouží Tonetouch. I když ale necháte tuto funkci vypnutou, je přes výraznou basovou složku slyšet detail skladeb.

Malé reproduktory mají problém se silnějším projevem. Dokáží hrát poměrně čistě, ale do tak malého těla není možné vměstnat větší měniče a zvuk pak působí jakoby plechově. BeoPlay P2 toto záhadným způsobem obešel a nebál bych se ho porovnávat i s několikanásobně většími konkurenty. Každý, kdo jej slyšel, byl překvapený, že hudba se line právě z něj.

Když připočtete vychytávky v podobě gest, skvělé aplikace, stylově působící kožené šňůrky a oblázkového designu, vyjde vám takřka dokonalý produkt. Také mě opravdu překvapilo, že výrobce myslí na takové detaily, jako je omezení hlasitosti reproduktoru v momentě, kdy je skoro vybitý. Zvuk se zhruba o polovinu ztiší, začne blikat červená dioda a vy víte, že už si jej dlouho bez dobití neposlechnete. Nabití do 100 % trvá dvě hodiny a poslech je pak možný kolem 10 hodin.

icon
BeoplayB&O Play ASLifestyleZdarmaStáhnout

 

Klady

  • Zvuk
  • Ovládání gesty
  • Design
  • Aplikace

Zápory

  • Cena

Za poskytnutí produktu děkujeme společnosti Bang & Olufsen.

Název: Bezdrátový reproduktor BeoPlay P2

Cena: 4 090 Kč

Parametry: frekvenční rozsah: 68 Hz – 21 000 Hz, 2 x 15W měniče, zabudovaná baterie o kapacitě 1 100 mAh, Bluetooth 4.2, v balení je USB-C to USB-A kabel, zabudovaný mikrofon

Kompatibilita: Všechny zařízení s Bluetooth a možností přehrávání hudby

Rozměry: výška: 140 mm; šířka: 80 mm, hloubka: 28 mm; hmotnost: 275 g

Bezdrátový reproduktor BeoPlay P2 není dalším z řady. Skvělým zvukem, ovládáním pomocí gest a krásným designem ční nad svou konkurencí. Legendární dánská značka Bang & Olufsen věnující se výrobě audio produktů bezmála 100 let stojí také za reproduktorem BeoPlay P2. Podařilo se jí vytvořit produkt, který je jedinečný a naprosto splňuje to, co od něj […]

Hodnocení

Kvalita zpracování
Zvuk
Váha a rozměry
Cena

Výborný

Shrnutí : Skvělý bezdrátový reproduktor, který nemá ve své kategorii konkurenci. Zvukově prvotřídní, vzhledově krásný a navíc zvládá chytré ovládání gesty. Cena je vyšší, ale odpovídá tomu, co za ni dostanete.

User Rating: Be the first one !
95


Kam dál?