iOS

Unicode Consortium vydalo seznam nových emotikon. Na co se můžete těšit?


Rok 2019 přinese do palety emotikon orangutana, vafli nebo banjo. Unicode Consortium vydalo kompletní seznam, kterého bychom se mohli dočkat už na podzim.

Unicode Consortium zveřejňuje podobu nových emotikon v pravidelných intervalech. Na daných společnostech pak je, zda je do svého softwaru implementují. Zároveň také mohou předložit nějaké nové, o kterých si myslí, že by měly prospěšný užitek. Toto konsorcium tak právě vydalo úplný seznam všech nových podob, které přijdou během roku 2019. A je jich rovnou 230.

Unicode Consortium

Předně se jedná o různé handicapy, jako jsou protetické končetiny, nachází se zde ale i osoba o různém tónu pleti a barvy vlasů na invalidním vozíků. Nechybí např. ani osoba se slepeckou holí, či vodící pes. Dále se jedná o mnohé varianty páru o různém nebo stejném pohlaví držící se za ruku.

Apple chce nechat uznat sadu nových emotikon ukazujících různá postižení

Ze zvířat budou nově obsaženi plameňák, orangutan, nebo skunk, z jídla naopak vafle nebo máslo, česnek i cibule. Přibude také zívající smajlík, různý oděv, židle a také jojo. Očekává se, že na platformě iOS bychom se nové sady mohli dočkat v aktualizaci na verzi 13.1 či 13.2.

Zdroj: 9to5mac.com