Firma Apple

Apple chce nechat uznat sadu nových emotikon ukazujících různá postižení


Možná i kvůli plánované konferenci Creative New Ideas for Teachers and Students předložil Apple konsorciu Unicode návrh na podobu nových emotikon ukazujících různá postižení. V tomto ohledu se totiž angažuje již delší dobu.

Unicode Consortium zveřejňuje podobu nových emotikon v pravidelných intervalech. Na daných společnostech pak je, zda je do svého softwaru implementují. Zároveň také mohou předložit nějaké nové, o kterých si myslí, že by měly nějaký užitek. To právě Apple učinil a konsorciu předložil nové emotikony zobrazující různá postižení.

emotikon

Konkrétně chce Apple nechat uznat vodícího psa ve dvou variantách, osobu se slepeckou holí, ale i tu na manuálním či mechanickém invalidním vozíku, různé protetické náhrady, nebo ucho s naslouchátkem. Dokument, který Apple konsorciu předložil, si můžete prohlédnout zde. Je z něho vidět, že návrh je opravdu detailně zpracovaný.

Apple v něm říká, že má za cíl lépe zastupovat osoby s nějakým zdravotním postižením, aby jim zajistil všestrannější zážitek z komunikace, protože emotikony jsou univerzálním jazykem, kterým rozumí každý. Zároveň dodává, že toto je jen první série podobných emotikon s různým vyobrazením postižení, které by chtěl nadále rozšiřovat. Tento návrh tak má započít další debatu o lepší reprezentaci osob se zdravotním postižením.

 

Nejdříve v roce 2019

Unicode Consortium však již znaky Emoji ve verzi 11.0 schválila. Těch bychom se měli dočkat pravděpodobně v iOS 12 a macOS 10.14, které budou představeny na WWDC 2018. Tato sada by tak mohla být přístupná v nějaké desetinové verzi těchto operačních systémů po začátku roku 2019, pokud ovšem budou schválena. Na druhou stranu se nezdá, že by tomu mělo stát něco v cestě.

wwdc 2018

Konference pro vývojáře WWDC 2018, se bude konat od 4. do 6. června tohoto roku. Předpokládá se představení nejen představení iOS 12, macOS 10.14, watchOS 5 a tvOS 12, ale možná přijde řada i na novou generaci reproduktoru HomePod a další. Akce se bude již druhý rok po sobě konat v McEnery Convention Center v San Jose.

Zdroj: MacRumors.com