Apple TV

tvOS 13 obsahuje více uživatelských účtů i integraci Apple Music a Arcade

Hlavní novinkou systému tvOS 13 je zejména možnost zřídit více uživatelských účtu, kdy každý bude mít svůj obsah na domovské obrazovce


Nový operační systém pro „set top“ boxy Apple TV s označením tvOS 13 příliš novinek nepřináší. I tak je ale znát drobné vylepšení.

Nejmenší a nejužší platformě společnosti Apple, tvOS 13, bylo na WWDC 2019 také věnováno o poznání méně času, než ostatním. Je tomu i z toho důvodu, že sama televize nabízí jistá omezení a není příliš možností, kam tento systém stále posunovat.

Přichází macOS 10.15 Catalina. Končí iTunes a vznikají nové aplikace

 

tvOS 13 a jeho mírná evoluce

Mezi jednoznačně kladně přijaté vylepšení je možnost konfigurace více uživatelských účtů. Ať dospělý, tak dítě, bude mít na jeho domovské obrazovce přesně takový obsah, jaký chce. K tomu se váže i vývojáři předělaný design domovské obrazovky tak, aby byla přehlednější.

Do tvOS 13 je nově integrovaná Apple Music s tím, že na televizi přímo zobrazuje texty písní. Nejedná se o karaoke, kde by vám bylo přesně ukazováno časování, pokud si ale v domácích podmínkách chcete zapět svou oblíbenou píseň, jistě vám to pomůže.

Na podzim Apple hodlá spustit svou službu Arcade, také proto pro ni již připravuje půdu i v tvOS 13. To ostatně i tím, že pokud vlastníte ovladače konzolí Xbox One S/X a PS4, budou v Apple TV podporovány. Nové spořiče obrazovky, zobrazující podvodní svět, už jsou jen tak nějak do počtu.

Konec iPhonů 5s a 6. Podívejte se, jaká zařízení budou podporovat iOS 13 a iPadOS

 

Novinek není mnoho, jsou ale účelné a užitečné. Otázkou zůstává, do jaké míry bude Apple TV jako platforma růst, když mnohé její služby přejímají chytré televize dalších výrobců. Potenciál na to má, prodejní čísla tomu ale nejspíše neodpovídají. Každopádně více se ukáže na podzim, kdy bude uvedena v život platforma Apple TV+.

Zdroj