PříslušenstvíRecenze

Trust Moda Universal 60W USB-C Charger dobije váš MacBook rychlostí blesku


Máte-li zařízení s USB-C konektorem, může se vám hodit Trust Moda Universal 60W USB-C Charger. Dobije nejen mobilní telefony a tablety, ale třeba i MacBook.

Apple je, jaký je, a s jeho popularitou a prodejními čísly těžko zařídíme, aby aktuálně přibalované příslušenství k daným produktům vyměnil za výkonnější. Je to i případ standardně dodávaného adaptéru a napájecího kabelu u nových MacBooků a MacBooků Air.

U prvně jmenovaného najdete totiž v jeho balení jen 29W USB-C napájecí adaptér a dvoumetrový USB-C kabel. Ten je součástí i nového MacBooku Air, který nabízí 30W napájecí adaptér a MacBooků Pro. U těch už je ale situace, co se alespoň adaptéru týče, lepší. U 13palcových modelů najdete v jejich balení už 61W a u 15palcových modelů dokonce 87W adaptér.

Trust USB-C Multiport adaptér udělá z nového MacBooku Pro použitelný stroj

Konstrukčně zcela odlišný

Krabička, ve které je Trust Moda Universal 60W USB-C Charger obsažen, ničím nepřekvapí. Vyjma samotného adaptéru a kabelu, kteří jsou pevně usazeni do plastového výlisku, se zde samozřejmě najde i nějaký ten manuál.

Trust Moda Universal 60W USB-C Charger

 

Společnost Apple vám k MacBookům poskytne adaptér, který přímo vkládáte do zásuvky. Z něho pak vede kabel osazený na obou stranách konektorem USB-C. Lze jej tedy použít pro více případů. Zde je situace jiná. První částí je kabel s klasickým dvoj kolíkem na konci, který na jedné straně zapojíte do zásuvky, na té druhé poté do adaptéru. Z něho pak vychází USB-C kabel. Ten od něho nelze nijak odpojit.

Trust Moda Universal 60W USB-C Charger

Vestavěná inteligentní ochrana adaptéru se stará, aby vaše zařízení nebylo vystaveno proudovému přetížení, přepětí, zkratu ani přehřátí.

Celková délka, i s adaptérem, je tedy nějakých 235 cm. Oproti balení Applu si tedy o moc nepolepšíte. Toto řešení však má svou výhodu, i nevýhodu. To první je, že nenamáháte elektrickou zásuvku vahou adaptéru. To druhé pak, že vám adaptér musí ležet někde na zemi na půli cesty mezi zásuvkou a MacBookem.

Trust Moda Universal 60W USB-C Charger


Společnost Trust byla založena v roce 1983. Jedná se o předního výrobce digitálního příslušenství. Portfolio produktů se zaměřuje na tablety, počítače, notebooky, herní zařízení, chytré telefony nebo televizory. K dostání jsou produkty jak on-line, tak v kamenných obchodech po celém světě. Důraz je kladen na atraktivní design, použitelnost a cenovou dostupnost.

Zdroj: Trust.com


Za dvě hodinky máte plno

Je evidentní, že napájecí adaptér Trust Moda Universal 60W USB-C Charger se hodí všem majitelům 12palcových MacBooků a nových MacBooků Air. Ti s 13palcovým MacBookem Pro si pak sice nijak nepolepší, získají ale levnější alternativu, než tu, kterou nabízí Apple.

Produkt jsem testoval s prvním modelem 12palcového MacBooku (Early 2015). Ten je adaptér schopen nabít z pěti procent na sto za dvě hodiny a to při jednoduché kancelářské práci. Při větším vytížení mu to ale může trvat i hodiny tři. Z naprosté nuly na 50 procent kapacity pak adaptér dokáže 12palcový MacBook nabít za necelou hodinu. Ze 70 procent na 100 mu to posléze trvá tři čtvrtě hodiny.

Cena rozhodne

Napájecí adaptér Trust Moda Universal 60W USB-C Charger jednoznačně boduje cenou. I když ta byla původně nastavena na 2 tisíce korun, aktuálně jej seženete pod tisícovku. Na stránkách Apple Online Store zjistíte, že originální 61W Apple USB-C napájecí adaptér stojí 1 990 Kč. K jeho ceně si je ale nutné připočíst ještě kabel, kdy ten dvoumetrový stojí 590 Kč. Jestli se vám tedy vyplatí zaplatit o více jak 1 500 Kč navíc, jen kvůli logu nakousnutého jablka, je ale samozřejmě na vás.

[box type=”success” ]

  • Rychlonabíjení
  • Přepěťová ochrana
  • Cena

[/box]

[box type=”error” ]

  • Poměrně rozměrný a méně skladný
  • Designově značně nudný

[/box]

Za poskytnutí produktu děkujeme společnosti Trust.

Název: Napájecí adaptér Trust Moda Universal 60W USB-C Charger

Cena: Původní cena 1 999 Kč, aktuálně za 999 Kč

Parametry: Celkový výstupní výkon 60 W s podporou 5/9/12/15/20 V; funguje v rozsahu 100-240 V, 50/60 Hz; automatické zjištění napětí a proudu pomocí funkce Power Delivery 2.0; reverzibilní konektor USB typu C – snadné zasunutí z obou stran, energeticky účinné provedení s ochranou proti přetížení a zkratování

Kompatibilita: Všechny počítače, tablety a telefony s USB-C konektorem

Rozměry: Tloušťka 23 mm; celková délka 235 cm