Více než 75 % výdělku ze hry Super Mario Run je z platformy iOS

Super Mario Run válí i více jak po roce a půl od svého představení. Společnosti Nintendo tak již vydělal na 60 milionů dolarů.

Společnost Nintendo představila hru Super Mario Run v září roku 2016 při představování telefonů iPhone 7 a 7 Plus. Do App Store byl uveden v prosinci téhož roku, do Google Play platformy Android přišel na jaře 2017. Od té doby vydělal už na 60 milionů dolarů. Mobilní operační systém Applu se na této částce podílel více jak 75 procenty.

Tento průzkum má na svědomí společnost SensorTower. Super Mario Run je k dispozici zdarma, ale po odehrání prvních kol je nutné podstoupit In-App nákup v hodnotě 249 Kč, aby se vám odemkl zbytek obsahu. Což není na takovou jednoduchou hříčku zrovna málo.

 

Uživatelé iOS utrácejí více

I když je tedy hra na iOS dostupná o tři měsíce déle, v celkových číslech má 75% podíl na všech ziscích ze hry. Je zde tedy vidět obligátní trend v tom, že uživatelé produktů Apple nemají problém utrácet za obsah pro jejich zařízení. I tak je ale příjem cca 15 milionů dolarů z platformy Googlu dobrým výsledkem.

Společnost Sensor Tower také dělala v USA průzkum, kolik dolarů ročně uživatelé té které platformy za aplikace a hry utratí. Uživatel systému iOS tak za rok vydá na 58 dolarů, kdežto ten používající zařízení s platformou Android jen 38 dolarů. Za tento fakt může i to, že uživatelé Androidů svá zařízení využívají obecně o něco méně, i když je jich početně více. Google Play tak v loňském roce vygeneroval 60 % příjmů co App Store.

icon
Super Mario RunNintendo Co., Ltd.GamesZdarmaStáhnout

Zdroj: AppleInsider.comKam dál?