iPad

Nový iPad stojí 9 tisíc a podporuje Apple Pencil


Apple na své dnešní Apple Keynote zaměřené hlavně na školství, ukázal jediný nový produkt. Nový iPad pořídíte velmi levně a v několika barvách.

Nový iPad vychází z toho starého. Největší změnou je tak podpora stylusu Apple Pencil. Pochvalu si pak Apple určitě zaslouží za nastavenou cenu. Ta je totiž v základu příjemných 8 990 Kč a za ni dostanete 32GB prostor.

 

Nový iPad se výkonem vyrovná iPhonu 7

Apple svůj iPad pouze inovoval, nejedná se o vyloženě nový produkt. Ale to mu nemůžeme vyčítat. Výkonu má na rozdávání. Procesor Apple A10 je navlas stejný, jako americká firma použila u iPhonů 7 a 7 Plus. Displej zůstal stejný a 9,7palcová úhlopříčka podporuje rozlišení 2048 x 1536 px.

Nový iPad

Výkon se projeví i v případě natáčení a fotografování. 8megapixelová přední kamera zvládne nahrávat v 1080pzpomalené video při 120 snímcích za sekundu. Přední pak disponuje bohužel pouze 1,2megapixelovým rozlišením. Vychytávky typu portrétního nasvícení tu čekat nemůžeme.

 

Tělo je stále stejné a nabízí Touch ID

Rozměry jsou stejné jako u předchozí verze. Někomu už nemusí vyhovovat poměrně tlusté rámečky kolem displeje. Na těle je stále k dispozici 3,5mm jack na sluchátkaTouch ID pro ověření otisku prstu. Ve spod je dvojice reproduktorů.

Nový iPad

Váha zařízení se zastavila na 469 gramech, v případě, že budete pořizovat verzi s LTE modulem, iPad ztěžkne na 478 gramů.

 

Na výběr jsou 3 barevné varianty

Americká firma se v případě barev inspirovala u nejnovějších iPhonů 8. Stálice stříbrnou a vesmírně šedou doplňuje zlatá, která je teď spíše do růžova. V reálu na iPhonech se mi osobně tato barva líbí více jak stará zlatá nebo růžová. Uvidíme, jak budou barvy vypadat v reálu.

Na výběr je iPad v 32GB velikosti a 128GB. V případě první varianty zaplatíte už zmíněných 8 990 Kč, druhá volba vás vyjde na 11 490 Kč. Když ale budete chtít iPad s integrovaným LTE modulem pro možnost příjmu mobilních dat, připlatíte si. Za 32GB variantu dáte 12 490 Kč a za 128GB pak 14 990 Kč.

Nový iPad

Výdrž zařízení se pohybuje kolem 10 hodin, což je stále podobná hodnota, jako dříve. Nový iPad tak představuje skvělý vstup do světa Apple tabletů a nejen v rámci školství dává velký smysl.

 

iPad pro školy za ještě lepší cenu

Apple na své konferenci uvedl, že cena nového iPadu pro školy bude 299 dolarů. Pro ostatní pak 329 dolarů. I u nás je cena pro školy lepší. Začíná už na 8 630, 93 Kč. Pokud máte o tuto koupi zájem, navštivte stránky Apple pro školství.