Apple WatchiPhoneSoftwareTip

Přichází Spotify na Apple Watch. Konečně


Po dlouhém čekání konečně přichází Spotify na Apple Watch. Jedná se o první verzi aplikace a proto je nabídka funkcí zatím omezená.

Spotify dle svých slov vydalo„první verzi“ aplikace pro chytré hodinky Apple Watch. Snad všichni uživatelé této hudební služby toužili po aplikaci, kterou by přímo mohli ovládat svůj účet ve streamovací službě. A po dlouhém čekání se opravdu dočkali, ač byly prosby vyslyšeny jen částečně.

Spotify vychází vstříc neplatícím uživatelům. Jaké představilo novinky?

První indicie, že se Spotify na Apple Watch chystá, byly už začátkem listopadu. V testovací aplikaci TestFlight mohli první šťastlivci okusit betaverzi aplikace. Celou dobu se však předpokládalo, že se omezená nabídka funkcí týká pouze betatestování.

S aktuálně vydanou aktualizací Spotify pro iOS 8.4.79 však přišlo i potvrzení, že betaverze a ostrá verze jsou shodné. Abyste získali aplikaci i na hodinky, zkontrolujte, že máte povolenu automatickou instalaci aplikací do hodinek.

Samotná aplikace pak přímo nenahrazuje tu v telefonu, spíše slouží jen jako její doplněk. Není tedy problém přepínat Playlisty, měnit výchozí zařízení pro přehrávání anebo samozřejmě přepínat přehrávané skladby.

Spotify na Apple Watch

Co Spotify na Apple Watch chybí?

Na druhou stranu zcela chybí stahování pro off-line poslech anebo přehrávání z internetu přes LTE (u modelů, které internetové připojení mají). Aplikace v hodinkách je tedy jen jakousi prodlouženou rukou té, kterou máte nainstalovanou ve svému iPhonu.

Spotify už však avizovalo, že na aplikaci pro Apple Watch bude i nadále pracovat a nové funkce budou postupně přibývat. Dle oficiálních příslibů by v jedné z prvních aktualizací měla přijít podpora Apple Watch 4 a nových rozlišení, jenž současná verze trochu paradoxně zatím neumí.

Nezbývá než doufat, že aktualizace budou chodit rychle a základní omezená funkčnost se brzy rozroste.

Zdroj: 9to5Mac