Software

Apple TV Remote

AirPlay 2 přijde i do televizí Sony, LG nebo Vizio. Nebude chybět ani podpora HomeKitu

Samsung to sice oznámil jako první, AirPlay 2 však dostanou i televize Sony, LG nebo Vizio. Přihazují k tomu i podporu pro platformu HomeKit.

tvOS 11, Apple TV

Inovace přichází. Smart TV od Samsungu začne podporovat iTunes a AirPlay 2

Samsung a Apple zakopali válečnou sekeru. Oba velcí giganti totiž navázali nečekanou spolupráci. Smart TV tak nově nabídne podporu iTunes a AirPlay 2.

Apple Music vs. Spotify

Přichází Spotify na Apple Watch. Konečně

Po dlouhém čekání konečně přichází Spotify na Apple Watch. Jedná se o první verzi aplikace a proto je nabídka funkcí zatím omezená.

GrayKey

GrayKey nedokáže prolomit zabezpečení iOS 12

GrayKey byla dlouho oblíbená metoda jak prolomit ochranu iPhone. Ale s příchodem iOS 12 Apple dokázal opět posílit zabezpečení a tím hackování zastavit.

Selfie

BeautyGate opravena v aktualizaci iOS 12.1

BeautyGate se řadí po bok dalších podobných „afér“, které provází poslední dobou iPhony. Tentokrát se však týká přílišného vyhlazování selfie snímků.

iOS 12

WWDC 2018 se uskuteční od 4. do 8. června

Apple oficiálně oznámil datum konání jeho konference vývojářů, na které se očekává představení iOS 12, macOS 10.14, watchOS 5 a tvOS 12. WWDC 2018 proběhne od 4. do 8 června.

aplikace, Spotify

Spotify je větší a větší. Platících uživatelů je již 70 miliónů

Hudební, streamovací služba Spotify je největší na trhu a tomu také odpovídají poslední čísla, která hovoří o 70 miliónech platících uživatelů. To je slušné číslo a konkurence může jen závidět.

siri

Podívejte se na 50 nejužitečnějších příkazů pro Siri

Hlasová asistentka Siri, která je přítomná v systémech od Applu, zvládá spoustu úkonů, které ji přikážete. Zde se můžete podívat na 50 těch nejužitečnějších.

Paragon NTFS

Jak vyzrát na NTFS formát v macOS

Souborový systém NTFS od Microsoftu, standardně nespolupracuje s macOS. Existuje ovšem způsob, jak to změnit. Zkuste Paragon NTFS a hned budete spokojenější. 

WWDC 2016

WWDC 2016 a v hlavní roli Siri: Změní se Apple Music, vylepší pár aplikací a platit půjde přes iMessage

WWDC 2016 (Worldwide Developers Conference) se nezastavitelně blíží. Konání je plánováno na 13. až 17. června a tato velkolepá akce bude probíhat v budově Bill Gragam Civic Auditorium přímo v centru San Franciska. Co můžeme očekávat? Je toho docela dost!

Nová aplikace odhalí všechny bezpečnostní anomálie vašeho iPhonu

Bývalý tvůrce jailbreaku vytvořil aplikaci System and Security Info, která zjistí, zda nemáte hacklýtelefon.

Adobe: Nová aktualizace aplikací přináší podporu virtuální reality a 360stupňových videí

Společnost Adobe oznámila významné aktualizace Premiere Pro CC a jeho jiné video aplikace. Nové aktualizace vám umožní veškerou úpravu VR a 360 videí.

Siri

Vyzrajte nad Siri – datum a čas

V tomto díle seriálu se podíváme na to, co vše Siri dokáže v oblasti času. Ukážeme si, jak nastavit budík nebo minutku a také si pohrajeme s několika vychytávkami při zobrazování konkrétního data.

iPad pomáhá autistům, ukazují to nová Apple videa

Apple o víkendu publikoval dvě nová videa, která se týkají významu technologií společnosti pro lidi se speciálními potřebami. Hlavní roli zde hraje iPad.

Foťte iPhonem jako profík!

V tomto článku se zaměříme na dvě aplikace pro iPhone, které z vašeho mobilního zařízení vymáčknou maximum. S aplikací Camu vyfotíte snímky v tom nejlepším formátu, a s pomocí fotografických úprav aplikace Fotograf si snímky upravíte dle libosti s kvalitními post procesovými filtry, tak foťte iPhonem jako profík.

App Store, 5 aplikací

Několik užitečných aplikací pro Mac – 2. díl

Máme zde několik dalších užitečných aplikací pro váš Mac. Jak již bylo zmíněno v minulém článku o aplikacích, můžete je znát, také nemusíte. Budou zde také uvedeny odkazy na jednotlivé aplikace.

Málo místa na disku aneb Jak vyčistit Mac

Dnešní tip je určený zejména těm uživatelům, kteří vlastní starší Mac počítače či novější s menším SSD diskem.

Čtvrté betaverze iOS 9.3, tvOS 9.2, OS X 10.11.4 a WatchOS 2.2 jsou dostupné pro vývojáře

Společnost Apple na svých operačních systémech tvrdě maká a vývojářům nabídla možnost stažení si v pořadí již čtvrté betaverze iOS 9.3, tvOS 9.2, OS X 10.11.4 a WatchOS 2.2. Jsou změny velké?