iPadPříslušenství

Smart Keyboard Folio doplňuje nové iPady Pro


Nová klávesnice Smart Keyboard Folio je oficiálním příslušenstvím Applu k novým iPadům Pro. Řeší některé nedostatky předchozí, ale cena opět porostla.
Smart Keyboard Folio bude nezbytným doplňkem pro všechny, kteří to myslí s produktivitou na iPadu vážně. Ačkoli se Apple v každé verzi iOS snaží vylepšovat virtuální klávesnici, tu fyzickou jen těžko něco nahradí a uvědomují si to i v samotném Cupertinu. Proto pro nás přichystali další generaci té své klávesnice pro iPad, který je šitá přímo na míru novým Pro modelům.

Apple představil bezrámečkový iPad Pro s Face ID

Majitele starších tabletů nepotěší, že Smart Keyboard Folio je určená pouze pro 11“ a 12“ iPad Pro uvedené letos na říjnové Keynote v úterý 30. 10. Starší modely se musí spoléhat na předchozí generaci zvanou prostě Smart Keyboard.

Smart Keyboard Folio

Folio nově odpovídá svému názvu a kryje iPad jak zepředu, tak ji obaluje zezadu. Navíc po rozložení nabízí hned dva možné úhly nastavení, což je jednoznačný pokrok správným směrem. Starší klávesnice byly často kritizovány za jediný fixní úhel nastavení, který vyhovoval pouze za určitých okolností, a jeho nedostatky se musely často kompenzovat posunutím celého tabletu od zorného pole uživatele.

Smart Keyboard Folio

Klávesnice pro iPad Smart Keyboard Folio s cenou poskočila

Klávesnice samotná navíc drží na větší části zad, a tak i v rozbaleném stavu stále kryje iPad. Smart Connector na nových iPadech je nyní vespod, ale klávesnice se používá vertikálně a tudíž to ničemu nevadí. O zbytek se postará magnetický mechanismus. Tedy tak, jak jsme byli dosud zvyklí s původní Smart Keyboard.

Čím Apple moc nepotěší, je cena. Ta vzrostla u 11“ modelu o 500 Kč a překročila hranici pěti tisíc. Když vezmeme v potaz, že jde o stále stejnou klávesnici s minimem inovací a třeba bez podsvícení, pak můžeme cenu považovat za vysokou. Na druhou stranu určitě půjde o jednu z mála skutečně vyladěných a navíc oficiálních klávesnic, takže se investici pravděpodobně stejně nevyhnete.

Zdroj: Apple.com