iPad

Apple představil bezrámečkový iPad Pro s Face ID


Apple na jeho dnešní Keynote představil novou generaci tabletu iPad Pro. Má bezrámečkový displej a Face ID. Kopíruje tak technologii známou z iPhonů X.

Jedná se o největší změnu designu od představení prvního iPadu. A je to logické. iPad Pro ztratil tlačítko plochy a naopak mu přibylo ověření pomocí Face ID známé z iPhonů X (které zde však funguje jak na výšku, tak na šířku). Nejsou to ale jediné novinky, které přináší. Díky tomu samozřejmě musely přijít nová gesta pro multitasking atd. Nic ale, co bychom už neznali.

iPad Pro

I nadále iPad Pro seženete jen ve stříbrné a vesmírně šedé barevné variantě. A to je tak všechno, co zůstalo stejné. Díky implementaci bezrámečkového displeje nejen že hodně zhubl, ale také je celkově menší. Což sebou ale nese jednu nepříjemnost v podání vystouplé čočky fotoaparátu. Inovovaný design však vypadá rozhodně patřičně dravě. Otázkou zůstává, jak se bude držet. zaoblení na předchozích generacích jistě mělo něco do sebe.

 

Až 1 TB interní paměti

Nově iPady Pro, které jsou ve variantě 11 a 12,9 palců nabízí kapacitu paměti o hodnotách 64, 256, 512 GB a ano, dokonce je zde i ta 1TB. Displej je specifikace Liquid Retina, čili takový, který je osazen i v iPhonu XR. Menší model má rozlišení 2 388 × 1 668 pixelů, což je 264 bodů na palec. Větší model pak má 2 732 × 2 048 a jeho ppi je tedy shodné s menším modelem. Samozřejmě se jedná o TruTone displej, jeho jas je 600 nitů.

iPad Pro s obrazovkou přes celou plochu je jako kouzelné sklo, na kterém uděláš všechno, co potřebuješ. Ať ho držíš jakkoli.

Čip nám od iPhonů Xs a XR poskočil dál. Nese označení A12X Bionic, je 64bitový a sekunduje mu Neural Engine. Přítomen je i M12 koprocesor. Fotoaparát je 12megapixelový s clonou f/1.8. Skládá se z pěti členů (iPhony mají členů šest) a poskytuje pětinásobné digitální přiblížení stejně jako čtyřdiodový True Tone blesk. Kryt objektivu je pak ze safírového skla. Nové iPady Pro zvládají i 4K video při 60 fps.

iPad Pro

TrueDepth kamera si zde pak nevybrala daň v podobě výřezu v displej a je zakomponována do tenkého rámečku displeje. Jedná se o 7megapixelovou čočku, která nabízí veškeré vymoženosti známé z iPhonů, tedy portrétní režim, portrétní nasvícení, Animoji i Memoji. Clona je f/2.2. Stejně jako u hlavní kamery je i zde přítomno Smart HDR.

iPad Pro

Oba modely mají 802.11a/b/g/n/ac Wi-Fi s technologií MIMO, Bluetooth je pak ve verzi 5.0. Stále jsou také přítomny varianty jak jen Wi-Fi, tak ty s Wi-Fi a Cellular. V druhém případě však nejen s Nano-SIM ale i s eSIM.

iPad Pro

Důležitou novinkou je také opuštění od Lightning konektoru. Nové iPady Pro tak obsahují USB-C konektor. Díky němu můžete připojit externí monitor, nebo třeba videokameru. A také, po vzoru iPhonů, již nemají 3,5mm jack konektor. Vestavěná baterie vydrží na 10 hodin prohlížení webu ve Wi-Fi síti.

 

Ceny nepotěší (nečekaně)

11palcový model startuje na částce 22 990 Kč za 64GB verzi. Za 256 GB zaplatíte 27 490 Kč, za 512 GB 33 490 Kč a za 1 TB pak závratných 45 490 Kč. Chcete-li Celular model, připočtěte si ke každé částce 4 500 Kč.

12,9palcový iPad Pro začíná na 28 990 Kč. 256 GB vás vyjde na 33 490 Kč, 512 GB na 39 490 Kč a 1 TB na 51 490 Kč. I zde vás přípalek za Cellular vyjde na 4 500 Kč. Předobjednat si nové iPady Pro můžete již nyní. Doručovat a prodávat ve volném prodeji se začnou od 7. listopadu.

Je tady druhá generace stylusu Apple Pencil. A vypadá tuze dobře

Spolu s iPady Pro Apple představil i nový MacBook Air, Mac mini, ale také Apple pencil druhé generace a novou externí klávesnici Folio.

Zdroj: Apple.cz