iPhonePříslušenství

Smart Battery Case se objevil v ikonách iOS 12.1.2


Očekávaný kryt Smart Battery Case se objevil v ikonách s widgety. Přibývají tak další náznaky, že se iPhone Xs dočká přídavného krytu s baterií.
Na ikonu Smart Battery Case narazil vlastně zcela náhodou jeden z uživatelů sociální sítě Reddit. Tom se rozhodl, že svůj Smart Battery Case, který měl koupený k iPhone 7, předělá tak, aby seděl pro jeho iPhone X. Ořezal jej tedy po stranách a po geekovsku připojil k novějšímu modelu.

Dlouhodobé prodeje iPhone Xs a Xs Max nevypadají dobře

K jeho překvapení přídavná baterie nejen funguje, ale iOS 12.1.2 správně rozpoznal kryt jako Smart Battery Case. A to i přes „nekompatibilní model“, neboť správně by měla fungovat především s iPhone 7.

Další údiv přišel, když zavítal na plochu s widgety a svou pozornost zaměřil na bateriový widget. Tam nejen přibyla nová ikonka Smart Battery Case, ale byla navíc přizpůsobena modernímu vzhledu iPhonů se zaoblenými rohy a vertikálním výřezem na optiku fotoaparátu.

Ikona Smart Battery Case ve widgetu

Apple přitom oficiálně ukončil prodej iPhone X v září spolu s uvedením nových modelů iPhone Xs a Xs Max. Ikona tedy pravděpodobně nepatří iPhone X, ale operační systém se domnívá, že jde o model Xs a proto vykresluje zaoblenou variantu ikony.

Navíc se zdá, že jde o totožnou ikonu, jakou objevil nedávno v kódu watchOS čtenář serveru 9to5Mac Guilherme Rambo. Nový kryt Smart Battery Case nemá dvojitou bradu jako předchůdce, ale stále spoléhá na Lightning konektor.

Po domácku upravený Smart Battery Case od Toma z Redditu

Rambo rovněž odhalil tři nová nepoužitá modelová čísla A2070, A2071 a A2171, která naznačují celkem tři různé varianty krytu. Patrně půjde o různé velikosti určené pro iPhone Xs, Xs Max a XR. Identifikátor naznačoval uvedení už v roce 2018, k čemuž nakonec ale nedošlo.

 

Smart Battery Case i v oficiálních propagačních materiálech Applu

Obrázky krytu se rovněž objevily i v podzimní verzi příručky pro APR prodejce. Ačkoli jsou zde celkem nejasně umístěny v sekci kožených pouzder, jejich odlišnost je na první pohled viditelná.

Smart Battery Case v propagačních materiálech APR

Proti uvedení pro větší modely Xs Max a XR hovoří jejich značně lepší výdrž, kterou oproti modelu Xs mají. Může tak jít o různá barevná provedení pro iPhone Xs.

Úplně první kryt Smart Battery Case byl určen pro iPhone 6 a 6s s kapacitou baterie 1 877 mAh. Verze pro iPhone 7 měla podobný design a kapacita narostla na 2 365 mAh. Oba jsou stále k zakoupení za 2 790 Kč. Cena toho pro iPhone Xs se očekává minimálně ve stejné, ne-li vyšší, cenové hladině.

Zdroj: MacRumors