Slovo z redakce

Paření, ukolébavka a jedna plánovaná pořádná pařba – tímto by se dalo popsat dnešní Slovo z redakce. Pokud chcete vědět více, čtěte dále.

RPG hráti = královsky se baviti

Třetí týden roku 2014 byl ke všem fanouškům žánru RPG opravdu štědrý. Nejdříve na iOS vyšel skvělý port české legendy Brány Skeldalu, o kterém jsme informovali zde, a hned den na to přišla legenda celosvětová v podobě rozšířené edice hry Baldur’s Gate 2, o té jsme informovali zase zde. Ohlasy i osobní zkušenosti jsou na obé pozitivní, takže pokud se nudíte a nemáte do čeho píchnout, tak vzhledem k tomu, že Brány Skeldalu jsou zdarma, nemáte se dvakrát nad čím rozmýšlet.

IMG_0278

Obojí však s sebou nese i jasné negativum – nevím, co hrát dříve. Navíc nemám čas na to jen si hrát, ale musím vytvářet i nějakou záslužnou činnost (třeba psát Slovo z redakce). Chtělo by to zase vánoční dovolenou, období klidu a míru… No jo, to bych zase ale z principu nemohl sekat skřetům ty jejich proklaté hlavy (které se vyskytují v obou titulech).

IMG_3506

Vánoce, Vánoce odcházejí

Teprve o uplynulém víkendu padla pod sekeru odzdobená vánoční borovička. Držela dlouho, a proto jsme si ji doma užívali, dokud to šlo. Nejen díky ní bych se ale za Vánocemi rád ohlédl. Ty mi totiž byly na dárky značky Apple štědré. O iPadu Air jste už slyšet mohli a dozajista ještě uslyšíte, protože již finišuji s jeho recenzí. Teď vám ale chci představit dokovací kolébku na iPhone 5 a 5s, kterou jen tak někde neseženete.

Kolébka_1

A proč ji neseženete? Protože ani nevím, kde byste se po ní měli dívat. Byl to dar dovezený ze zahraničí, a tak se po jeho původu nepídím. Nicméně je fajn vám ji ukázat. Ono totiž psát samostatný článek o takovém zařízení, by úplně také nešlo. Co totiž napsat o dokovací kolébce? Konstrukce ucházející (na to, že je to produkt Made in China), do jednoho konektoru zapojíte nabíjející kabel Lightning, do druhého, integrovaného ve stanici, vložíte svůj iPhone. Tradá, to je vše. Takže hajej, dadej, můj maličký.

Kolébka_2

Appliště sraz se blíží

Celá redakce je v plné polní a snaží se pro vás domlouvat ty nejzajímavější hosty, poutavé prezentace produktů a soutěže o příslušenství, které budete moci získat hned na místě – na Appliště srazu v Era světě 31. ledna. Již nyní můžeme prozradit, že nás navštíví Honza Březina a Tomáš Tesař, soutěžit se minimálně bude o SupperApple magazíny a Appliště samolepky. Doufáme, že stihneme zajistit i žádaná Appliště trička (sama redakce by totiž i nějaká ráda pro sebe). A to samozřejmě není všechno.

Era_sv_t_pohled_zvenku

Pokud se na sraz chystáte, budeme rádi za vyplnění registračního formuláře, který má jen a pouze tu funkci, abychom věděli, s kolika z vás se na místě potkáme. Nevyplnění formuláře vám však přístup nezapovídá, jen si možná nebudete mít kam sednout. Mimo všechno plánované budeme na místě natáčet i 71. VideoCast. Pokud nás tedy chcete vidět v akci, my vás uvidíme rozhodně rádi.

Výše řečenými slovy se chci i zároveň omluvit. Tím, jak máme plné ruce práce a nesmíme opomínat i na chod webu (a paření her), tuto neděli nevyjde v pravidelném intervalu VideoCast. Následující tedy bude až ten ze srazu. Pokud půjde vše „hladce“, ke zhlédnutí bude již 2. února. Dále děláme vše proto, aby se již rozběhl Appliště účet na iTunes, který je momentálně nečinný. Ukázalo se to jako větší problém, než jsme si mysleli. My ale flintu do žita neházíme a vy nad námi, prosím, ještě nelamte hůl.Kam dál?