Aplikace a HryiOS

Brány Skeldalu (první pohled)


Jedna z neúspěšnějších českých her se dočkala svého portu na iOS platformu. „Krokovací“ RPG Dungeon již můžete stahovat na své zařízení. Za vše přitom vděčíme české obdobě známého dotačního serveru Kickstarter, který se v našich končinách jmenuje velice prozaicky – Startovač.

Tam se totiž Jindřich Rohlík, jako hlavní vývojář hry, snažil o získání potřebné finanční podpory pro „nastartování“ portovacího procesu. To se mu nakonec povedlo a mimo nás, jablečných přívrženců, se ze hry mohou těšit i vlastníci zařízení s operačním systémem Android.

Původní titul pochází už z roku 1998, proto se nedivte klasického „oldschool“ vzhledu poplatnému té době. Vy, kteří tento čas nepamatujete, vězte, že jste o hodně přišli, protože my staromilci se u podobných her prostě tetelíme blahem. Vzhledem k tomu, že je titul distribuován zdarma, nic vám nebrání v tom ponořit se do tajemného světa plného kouzel a magie a jak to tak bývá, řádně zatočit se zlem.

Hra byla původně napsána pro MS-DOS, teď přichází na iOS.

A jak se samotná hra hraje? Na iPadu rozhodně lépe než na iPhone. Tablet je pro podobné hry jasně lepší a to zejména z důvodu své velikosti úhlopříčky, která dává člověku potřebný „rozhled“. Na iPhonech je pak nutnost využívat ikonku lupy, která vám přiblíží malé nabídky, na které je mnohdy obtížné se trefit. Z důvodu dodržení původního poměru stran tehdejších monitorů se tak na iPhone, mající čtyřpalcový displej, po stranách zobrazují obligátní černé pruhy. V těch se pak zobrazují různé ikony právě z důvodu lepšího ovládání. Na iPadech pak vše běží ve „Full Screenu“.

Tímto článkem o Branách Skeldalu na Applišti rozhodně neslyšíte naposledy. Pokud stále váháte nad instalací, níže přiložené obrázky vás prostě musí přesvědčit o tom, že tato hra je opravdu legendární (obrázky pocházejí ještě z betaverze hry).

Titul stahujte zdarma z App Store zde.