Apple Watch

Sledování a monitorování spánku přijde do Apple Watch v roce 2020


Apple již údajně funkci sledování a monitorování spánku testuje na svých zaměstnancích. V Apple Watch bychom se jí mohli dočkat již příští rok.

To, že chce Apple měřit kvalitu našeho spánku, není příliš velkým překvapením. Je tomu zejména z toho důvodu, že už v roce 2017 koupil společnost Beddit. Ta vyráběla zejména příslušenství, které se právě na monitorování spánku zaměřovala. S informací, že americká společnost tuto funkci skutečně chystá, přišla agentura Bloomberg.

EKG Apple Watch Series 4

Nestačí však jen odladit software hodinek. Apple Watch totiž mají omezenou kapacitu jejich baterie a většina uživatelů je nabíjí právě v noci. Nová generace hodinek by tak jistě musela obsahovat nejen výkonnější baterii jako takovou, ale muselo by být přítomno i rychlejší nabíjení. Běžný uživatel, který by totiž chtěl hodinky používat jak přes den, tak v noci, by tak měl jen omezený čas na to je do plna nabít – např. hned ráno, než vyrazí do práce.

Apple létá v oblacích. S Apple Watch na ruce

 

Sledování a monitorování spánku na Apple Watch funguje již nyní

V rámci režimu Nerušit nebo Večerka by však jednotlivé funkce hodinek mohly být vypnuty a během spánku by se tedy soustředily čistě na něho. A to by mohlo jejich životnost trochu ušetřit. Počítá se samozřejmě i s plnou integrací aplikace Zdraví. To na základě vaší večerky jisté informace o průběhu spánku ukazuje již nyní.

Samozřejmě už teď jsou v App Store dostupné různé aplikace vývojářů třetích stran, které vám měřit váš spánek pomocí Apple Watch umožňují. Jako jedna z těch lepších se nabízí např. titul AutoSleep Tracker for Watch. Za 79 Kč vám poskytne maximálně podrobné a vyčerpávající informace o tom, jak dobře nebo špatně jste spali.

icon
AutoSleep Tracker for WatchTANTSISSA HOLDINGS PTY LTDHealth & Fitness79,00 KčStáhnout

Zdroj: AppleInsider.com