Aplikace a HryMacmacOS

Shadow of the Tomb Raider se příští rok chystá na Mac


Feral Interactive oznámilo, že dvanácté pokračování série Tomb Raider zamíří rovněž na Mac. Dočkat bychom se měli zkraje příštího roku.Společnost Feral Interactive se dlouho zaměřovala na portování her z PC a konzolí na Mac. Ačkoli Mac už svou exkluzivitu ztratil a s rozmachem podpory Linuxu studio nově vydává tituly i pro tuto platformu, Apple počítače jsou stále hlavní.

Oceňovaná hra Alto’s Adventure přišla s macOS Mojave do Mac App Store

Všechny tak může potěšit, že další dobrodružství Lary s názvem Shadow of the Tomb Raider zavítá i na macOS. Portu se dočkáme zkraje roku 2019. To sice znamená, že jako obvykle už mají PC a konzoloví hráči dávno odehráno, ale my se dočkáme pravděpodobně rovnou verze se všemi DLC v jednom balíčku. Ostatně jako tomu bylo dosud.

Shadow of the Tomb Raider - Nové dobrodružství Lary Croft

Shadow of the Tomb Raider je už dvanáctým dílem v řadě, přičemž poslední tři se dostaly k Macům poměrně záhy. Ještě nedávno se přitom na porty AAA her muselo čekat i několik let. Naštěstí poslední dobou, a to zejména díky snaze Feral Interactive, můžeme většinu titulů hrát nejpozději do roka od vydání na PC a konzole.

 

Na Tomb Raider s externí grafikou

Ve Shadow of the Tom Raider se Lara ocitá v neprostupné džungli, kde opět překonává všemožné nástrahy a hledá poklady v kobkách. Bojuje s časem, aby zachránila svět před Mayskou apokalypsou.

Úkol Laru zavede do mexického města Cozumel v temném srdci Peruánské džungle. Tam ji očekává ztracené město Paititi. Bude se muset brodit spoustou podvodních jeskyní, šplhat do výšin a překonávat různé pasti.

V patách ji bude mnohonásobná přesila žoldáků Trinity. Lara tak musí splynout s džunglí a rozsévat strach mezi nepřáteli maskovaná blátem, mizet mezi porostem anebo nečekaně v pravou chvíli udeřit.  

Shadow of the Tomb Raider získal poměrně dobrá hodnocení u recenzentů a byl nominován hned na čtyři ocenění. Předchozí díl vyžadoval silnější Macy a nejinak tomu bude i nyní. Naštěstí se všem otevírá možnost připojit k Macu s Thunderbolt 3 portem externí grafickou kartu. Díky tomu si budete moci Laru vychutnat v pořádných detailech.

V redakci už se na nové dobrodružství těšíme.

Zdroj: Feral Interactive