Aplikace a HryHry způsobující závislost

Co právě hraji – jednoruký RPG dungeon Severed


Severed je ten typ hry, který vás pohltí a nepustí. To hlavně proto, že je značně vizuálně šílený a extrémně jednoduchý na ovládání.

Tento seriál je zaměřen na jeden i více herních titulů, které zrovna hraji, nebo jsem hrál, v uplynulém týdnu. Nejedná se o recenzi, návod, a ani žádné škatulkování, spíše jde jen o takovou polemiku nad tím, jak jsem na těch hrách vlastně závislý.

Severed je novým titulem, který se objevil v App Storu teprve před nedávnem, i když existuje již delší dobu. Je totiž dostupný také na PS Vita, Wii U a Nintendo 3DS. Je zcela odladěn dotykovému ovládání, kdy i to bylo zjednodušeno na maximální možnou úroveň. Samotného zjednodušení se dočkaly i veškeré RPG prvky. Proto se to hraje jako po másle.

 

V hlavní roli dívka bez ruky

Dívčina jménem Sasha má pech. Monstra jí vykostila (doslova) celou rodinu a ona, chuděra, zůstala samotinká uvězněná v prapodivném světě plném černých havranů, obrovských pavouků, létajících očí, písečných červů a další roztodivné havěti, které by se normální smrtelník vyhnul opravdu velikým obloukem.

Ne však ona, ne, ne. Ona totiž potřebuje najít to, co z jejích milovaných zůstalo, aby dostáli věčného klidu, a to i přes to, že ani ona sama není zcela „kompletní“. Nějaký úchylný vrahoun si totiž vzal její ruku jako suvenýr a vystavil si ji nad krbovou římsou (nebrat doslova). Pahýl, nepahýl, od jednoho démona dostane meč a vyráží na cestu pestrobarevným, divotvorným a psychopatickým světem vstříc všemu, co si na ni vývojáři hry přichystali.

 

Ve vedlejší roli maximální odlehčení

Pro pohyb kupředu stačí tapnout do středu displeje, pro otáčení stačí tapnout tam, kam se chcete otočit. Dvěma prsty se rozhlížíte, boj probíhá gesty swipe. Čím delší gesto je, tím více poškození udělá. Útokům nepřátel se bráníte výpadem proti tomu jejich – musíte jej odrazit, jinak utrpíte poškození.

Když rubete statečně, chytnete záchvat (FOCUS), jako by byla Sasha smyslů zbavená a své nepřátele můžete rozsekat na kousíčky – bez přehánění. Tyto kousíčky pak využijete k vylepšení statistik svého meče, helmy, brně atd. Sebe sama Sasha může vylepšit jen tak, že najde části mozku nebo srdce, které poté zkonzumuje (opět bez přehánění), čímž se jí trochu protáhne ukazatel zdraví nebo many.

Tleskám, smekám, tetelím se, sekám, hraji a bavím se. Takto má vypadat to nejlepší mobilní hraní.

Zkušenosti nikde nehledejte, zde se vylepšuje opravdu jen pomocí useknutých končetin, vydloublých očí nebo utržených rohů, popřípadě pomocí transmutace nějakých částí těl v jiné. Kolik daných „produktů“ svých nepřátel máte, to svědčí hlavně o tom, jak jste ve hře zkušení vy, jako hráči. Čím dříve se vám totiž podaří dosáhnout maxima FOCUSu, tím více budete ze svých nepřátel končetin sbírat.

 

V režisérském křesle šílenec

Je to přitažené za vlasy, je to značné ulítlé, je to brilantně zpracované, a až budu na konci roku dělat přehled nejlepších mobilních her roku 2016, vyjma pokémonů tam bude i hra Severed. Není nejlevnější, ale svou cenu vyváží nespoutanou zábavou nad sekáním roztodivných příšer. Celou krvavou řeží vás navíc provází vskutku excelentní zvukový podkres. A grafika? Ta je nepopsatelná. Kreslené a divoce pestré prostředí této šílenosti prostě sedí jak prdel na pekáč.

Je jedno, jak náruživým hráčem/hráčkou jste. Umíte-li ťukat do displeje, budete umět ovládat tuto hru. Jste-li milovníkem krokovacích dungeonů, podívejte se, kam žánr posunula mobilní platforma. Neznáte-li styl tohoto hraní, prosím, seznamte se. Těžko budete hledat lepšího způsobu. Brány Skeldalu jsou totiž fajn, ale opravdu těžké a složité, Undercroft příliš retro, a Infinity Blade pak zase až moc Hard Core.

icon
SeveredDRINKBOX STUDIOS INC.Games179,00 KčStáhnout