Chcete mít vlastní Cloud? Řešení je SanDisk Connect Wireless Stick

Potřebujete-li rozšířit místo pro vaše data a sháníte-li výrobek, který vám bude schopen poskytnout všechny moderní vymoženosti dneška, právě jste jej našli. Jmenuje se SanDisk Connect Wireless Stick.

Pevné disky, externí disky, flash disky, paměťové karty, cloudové služby, DVD atd. – výběr toho, kam ukládat svá data, je poměrně bohatý. Horší pak je, když nějaká hledáte. Musíte si projít všechny záznamy na všech médiích a doufat, že vám to zabere co nejméně času. Víte ale o tom, že existuje elegantnější řešení, kde svá vybraná data schraňovat? A že je lze navíc sdílet až na tři zařízení naráz?

Samozřejmě narážím na řešení SanDisk Connect Wireless Stick. Jeho hlavní předností totiž je bezdrátový přistup k médiím a přenášení velký souborů rychle a opravdu snadno. Navíc pro vaše data nabízí prostor klidně i 256 GB.

 

Flash disk s nečekanou přidanou hodnotou

Balení neplýtvá prostorem ani místem. Vyjma samotného flash disku v něm nenajdete zhola nic, proto je dobré, že vlastně ani nic jiného vůbec nepotřebujete. Pokud si chcete připnout disk třeba na klíče za pomoci obsaženého očka, musíte k tomu použít vlastní poutko.

Pro správnou funkci však můžete mít disk v kapse nebo klidně na druhé straně místnosti. O vše se totiž postará aplikace Connect Drive. S její pomocí je snadné uvolnit si potřebné místo například ve vašem telefonu, přičemž veškerý váš obsah bude vždy přístupný z jakéhokoli zařízení.

Streamujte HD videa a hudbu až se třemi zařízeními najednou moderním způsobem, který ani při ukládání dat na disk nevyžaduje žádných drátů.

Rozměry se přitom jedná o trošku přerostlejší flash disk, nicméně ještě stále s přijatelnými rozměry. Je totiž nutné vzít v potaz, že zařízení má vlastní baterii, která se někam musí vejít. Potřebujete-li tedy zařízení využívat, nemusí být napájeno ze sítě. K jeho zapnutí slouží malé tlačítko na jeho boku.

Chod zjistíte díky signalizaci LED. Pokud bíle bliká, je zařízení zapnuté, pokud bíle bliká rychle, probíhá přenos dat, pokud bliká červeně, dochází zařízení baterie. Její stav však zjistíte i v aplikaci. V provozu zařízení vydrží cca 5 hodin.

 

Poloviční Cloud

Je to cloud a není to cloud. I když můžete k datům uložených v zařízení přistupovat bezdrátově nejen vy, ale i ostatní, kterým to umožníte, nemůže se k nim přistupovat odkudkoli. Přístup je tedy vázán na vzdálenost dosahu Wi-Fi. Zařízení je však takto navrženo. Není to ani Dropbox ani WD My Cloud.

Flash disk SanDisk Connect Wireless Stick byl navržen pro uspokojení všech náročných požadavků každého uživatele.

Zařízení se tak hodí hlavně, pokud používáte více zařízení, na kterých chcete mít stejná data, pokud máte nejnovější MacBooky s USB-C a málo redukcí a pokud někdo v rodině využívá zařízení s Androidem. Využití najde i jako prostý zálohovací disk.


SanDisk Corporation je největší výrobce paměťových karet a záznamových médií na bázi flash pamětí. Byla založena v roce 1988 doktorem Eli Harari jako mezinárodní firma pro výrobu energeticky nezávislých paměťových médií. Firma SanDisk zaměstnává celosvětově přibližně 900 zaměstnanců. Hlavní její sídlo se nachází v Kalifornii ve Spojených státech amerických. Výrobky lze zakoupit ve více než 100 tis. obchodech po celém světě.

Vyrábí a distribuuje flash paměťová média, která se používají v mnoha různých elektronických systémech. Technologie flash pamětí umožňuje ukládat data do malých, přenosných médií, která jsou důležitým faktorem pro další vývoj trhu s digitálními fotoaparáty, multimediálními mobilními telefony, USB flash paměťmi a dalšími digitálními zařízeními.

Jako jediní vlastní práva pro výrobu a prodej všech formátů paměťových karet – CompactFlash (CF), SD, miniSD, SmartMedia, MultiMediaCard (MMC), Memory Stick PRO a další Memory Stick produkty, xD-Picture Card a USB flash paměti.

Zdroj: Wikipedie


Bez aplikace ani ránu

Titul Connect Drive od Sandisku vám umožní komunikaci zařízení s iPhonem nebo iPadem (ale i zařízeními s Androidem). Po prvním spuštění vás čeká krátký průvodce, díky kterému hned pochopíte, jak aplikace funguje. Disk obsahuje i nějaká ukázková data, abyste mohli všechny jeho funkce ihned vyzkoušet. Lze spouštět videa, hudbu, nahrávat fotografie z vaší galerie atd.

Obsah můžete odeslat i na Apple TV. Co však přímo ze systému iOS nemůžete, je nahrávání dat z iCloudu. Dokumenty, soubory PDF a ostatní tedy musíte na disk odeslat ze svého počítače a to buď vzdáleně, nebo jednoduchým připojením skrze integrované USB 2.0. V druhém případě tak zařízení zároveň nabíjíte.

Fajn je, že v nastavení najdete položku Camera Roll backup. Touto volbou si totiž můžete na disk automaticky zálohovat své snímky z aplikace Fotky. Tím si můžete uvolnit i velké množství prostoru ve svém iOS zařízení, pokud v něm trpíte nedostatkem volného místa. A to navíc bez kabelů a internetového připojení.

icon
Connect DriveSanDisk CorporationProductivityZdarmaStáhnout

 

Víte, kde máte svá data?

Pokud nepotřebujete komplexní řešení vlastního cloudového úložiště, jako je WD My Cloud, nebo nechcete pořád odesílat data na vzdálené servery služeb, jako je Dropbox či OneDrive, může vám být řešení SanDisku ideální. Mezi paměťovými variantami si vybere jistě každý a cena za „službu“, za kterou zaplatíte jen jednou a nikdy více, je navíc docela přijatelná. Vždy také víte, kde svá data máte a kdo k nim má přístup.

Klady

  • Automatická záloha fotek a videozáznamů
  • Jednoduché použití
  • Možnost současného nabíjení a fungování
  • Streamování obsahu až na 3 zařízení zároveň
  • Možnost zamknutí přístupu

Zápory

  • Jen USB 2.0
  • V iOS aplikaci nelze nahrávat data z iCloudu

NázevSanDisk Connect Wireless Stick 200 GB bílý

Cena: 2 630 Kč

Parametry: USB 2.0, výdrž až 5 hodin

Barevné varianty: bílá, černá

Paměťové varianty: 16, 32, 64, 128, 200 a 256 GB

Kompatibilita: iPhone, iPad a iPad Mini, iPod s iOS verze 8.0 a vyšší; zařízení se systémem Android 4.2 a vyšší, Windows Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 10, macOS 10.6 a vyšší

Rozměry: délka: 78,21 mm; šířka: 20,83 mm, hloubka: 12,19 mm; hmotnost: 21,8 g

Potřebujete-li rozšířit místo pro vaše data a sháníte-li výrobek, který vám bude schopen poskytnout všechny moderní vymoženosti dneška, právě jste jej našli. Jmenuje se SanDisk Connect Wireless Stick. Pevné disky, externí disky, flash disky, paměťové karty, cloudové služby, DVD atd. – výběr toho, kam ukládat svá data, je poměrně bohatý. Horší pak je, když nějaká […]

Hodnocení

Design
Kvalita zpracování
Využití
Váha a rozměry
Aplikace
Cena

Výborný

Shrnutí : Osobní cloud SanDisk Connect Wireless Stick může být mnohým ideální – rozměry, použitím, kapacitou i cenou. Vždy s ním také navíc víte, kde svá data máte a kdo k nim má přístup.

User Rating: Be the first one !
80


Kam dál?