Jak se vypořádat s malou interní pamětí iPhonu? Odpovědí je SanDisk iXpand Flash Drive

Ať už máte kapacitu vašeho iOS zařízení jakoukoli, dříve či později ji stejně zaplníte. V takovém případě pak jistě oceníte příslušenství, jakým je SanDisk iXpand Flash Drive.

S tím, jak se zdokonalují samotné produkty, zdokonaluje se i jejich obsah. Čím lepší fotoaparát v telefonu máte, tím datově náročnější fotografie dělá. Čím výkonnější procesor má, tím jsou vyvíjeny náročnější aplikace a hlavně hry, u kterých není problém přesáhnout i 2 GB místa na jediný titul. Kam se vám pak mají vejít dokumenty, videa, hudba a další?

 

Dostatek prostoru pro všechno. A pro všechny

Balení je minimalistické tak, jak jen může být. Konečně žádné plýtvání prostorem ani materiálem. Vyjma disku v něm však nic jiného nenajdete. Naštěstí více ani nepotřebujete. Hodit by se mohlo maximálně tak poutko, na které je na produktu i očko, na druhou stranu se vám jich doma jistě válí několik.

SanDisk iXpand Flash Drive slouží k tomu, abyste jednoduchým způsobem rozšířili paměť iPhonu, iPadu nebo iPodu touch s Lightning konektorem, když už ani jeden z těchto produktů nemá slot na paměťovou kartu. Dle vaší datové náročnosti můžete volit z několika paměťových variant. Kapacita začíná na 16 GB a končí až na 128 GB.

 

Rychlost blesku, rychlost 100 MB/s

Disk je z jedné strany osazen vysokorychlostním USB konektorem 3.0 a na straně druhé konektorem Lightning. Přenosové rychlosti dosahují až 100 MB/s. Konstrukce má zajímavé designové řešení, kdy tělo USB konce tvoří západku pro kabel určený k použití s vaším iOS zařízením. Kloub je přitom pevný a jeho sevření těsné.

Používáte-li své iOS zařízení s krytem, díky flexibilnímu kloubu jej nemusíte sundávat.

To je na jednu stranu dobře, protože tím konstrukce nemá nikde žádné vůle a budí robustnější dojem. Na stranu druhou se při zapojení do vašeho zařízení budete bát, že si ostrou hranou USB konektoru podřete jeho záda. Pokud však vlastníte iPhone 7 v temně černé barvě, nemusíte mít z tohoto starost. Jeho záda už jistě máte podrápané do sytosti, že jim nějaký ten šrám navíc vadit nebude.

Jestliže svůj iPhone nebo iPad používáte s krytem, jste za vodou a bez obav. Díky flexibilnímu kloubu disku jej totiž můžete používat, aniž byste museli kryt nebo pouzdro sundávat. Bez čeho jej ale plnohodnotně používat nemůžete, je mobilní iOS aplikace.


SanDisk Corporation je největší výrobce paměťových karet a záznamových médií na bázi flash pamětí. Byla založena v roce 1988 doktorem Eli Harari jako mezinárodní firma pro výrobu energeticky nezávislých paměťových médií. Firma SanDisk zaměstnává celosvětově přibližně 900 zaměstnanců. Hlavní její sídlo se nachází v Kalifornii ve Spojených státech amerických. Výrobky lze zakoupit ve více než 100 tis. obchodech po celém světě.

Vyrábí a distribuuje flash paměťová média, která se používají v mnoha různých elektronických systémech. Technologie flash pamětí umožňuje ukládat data do malých, přenosných médií, která jsou důležitým faktorem pro další vývoj trhu s digitálními fotoaparáty, multimediálními mobilními telefony, USB flash paměťmi a dalšími digitálními zařízeními.

Jako jediní vlastní práva pro výrobu a prodej všech formátů paměťových karet – CompactFlash (CF), SD, miniSD, SmartMedia, MultiMediaCard (MMC), Memory Stick PRO a další Memory Stick produkty, xD-Picture Card a USB flash paměti.

Zdroj: Wikipedie


Aplikace iXpand Drive

SanDisk iXpand Flash Drive umožňuje přenášet data mezi počítačem a iOS zařízením, stejně jako mezi dvěma iOS zařízeními nebo počítači, jako běžný flash disk. Při volbě větší kapacity může sloužit i jako médium na různé zálohy. Bez nainstalované aplikace si s ním ale váš telefon ani tablet nebudou rozumět.

S aplikací můžete přenášet fotografie, videa a další složky z vašeho zařízení na disk a opačně. Aplikace navíc umí automaticky zálohovat vaše pořízené fotografie a videa pokaždé, když disk připojíte. Fotografie nemusíte manuálně vybírat, disk vše udělá automaticky. Díky podpoře video formátů WMV, AVI, MKV, MP4 a MOV můžete sledovat video přímo z disku, což z něj dělá úžasného společníka třeba na cesty.

iXpand Drive umí automaticky zálohovat vaše fotografie a videa pokaždé, když disk připojíte.

Aplikace přitom není nijak složitá. Po připojení disku a jejím spuštění vám v horním panelu nabízí několik variant: zálohovat kontakty, ruční nebo automatické kopírování fotografií, import dat ze sociálních sítí Facebook, Instagram atd., dozvíte se zde také míru využité paměti jak zařízení tak disku samotného.

Aplikace i nabízí možnost pořizovat audiovizuální záznam (foto, video) přímo na disk. Pod hlavní nabídkou najdete možnosti jako kopírovat soubory, procházet soubory, nebo zálohovat či obnovit data. Pokud neradi používáte iTunes a iCloud je vám příliš malým, zde se vám nabízí elegantní řešení.

icon
SanDisk iXpand™ DriveSanDisk CorporationProductivityZdarmaStáhnout

 

Mějte data v bezpečí

Stejně jako všechno, tak i iXpand má nějaké to ale. Předně je to opravdu příliš sevřený USB konektor. Když jsem na disk nahrál film, který jsem si chtěl pustit v televizi, nebyl jsem schopný jej do ní zapojit bez obav o poškození USB portu. Stejně tak jsem bojoval u USB HUBu, kde jsem nakonec uspěl, i když se značným vypětím sil. Pravděpodobně se port časem ochodí, do té doby raději používám staré redukce.

O poznání dříve se ochodí flexibilní kloub. Ten při delším připojení k zařízení potřebuje chvíli, než se vrátí do takové polohy, aby Lightning konektor korektně zapadl do vymezeného prostoru. Navíc pogumování kloubu je sice designově líbivé a nejspíš i kvůli konstrukci nevyhnutelné, ale hodně na sebe chytá špínu.

Toto jsou však jen drobné pihy na kráse skvělého produktu, který si najde využití snad u každého uživatele iOS zařízení. Rukama mi prošlo již více podobných zařízení (viz ADATA i-Memory UE710 Flash Drive), ale to od SanDisku je převyšuje zejména možnostmi mobilní aplikace, která je stabilní a spolehlivá. Na disku dokonce najdete šifrovací software, který vám umožní zaheslovat složky, abyste mohli bezpečně přenášet citlivá data mezi různými zařízeními.

Klady

  • Automatická záloha
  • Šifrovací software
  • Množství podporovaných formátů
  • Pořizování záznamu přímo na disk

Zápory

  • Těsný USB konektor
  • Není voděodolné

Název: SanDisk iXpand Flash Drive

Cena: 16 GB – 799 Kč, 32 GB – 1 249 Kč, 64 GB – 1 749 Kč, 128 GB – 2 499 Kč

Parametry: přenosové rychlosti dosahují až 100 MB/s; umožňuje přehrávat videa ve formátech WMV, AVI, MKV, MP4 a MOV přímo v zařízení

Kompatibilita: iPhone, iPad a iPod touch s Lightning konektorem, Windows Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 10, macOS 10.8 a novější

Rozměry: výška: 17 mm; šířka: 13 mm, délka: 59 mm; hmotnost: 5,4 g

Ať už máte kapacitu vašeho iOS zařízení jakoukoli, dříve či později ji stejně zaplníte. V takovém případě pak jistě oceníte příslušenství, jakým je SanDisk iXpand Flash Drive. S tím, jak se zdokonalují samotné produkty, zdokonaluje se i jejich obsah. Čím lepší fotoaparát v telefonu máte, tím datově náročnější fotografie dělá. Čím výkonnější procesor má, tím jsou vyvíjeny náročnější […]

Hodnocení

Design
Kvalita zpracování
Využití
Váha a rozměry
Aplikace
Cena

Výborný

Shrnutí : SanDisk iXpand Flash Drive je skvělé příslušenství také díky možnostem aplikace iXpand Drive. Automatické zálohy, šifrovací software a široká podpora různých formátů vám jistě přijde vhod. Ceny za nižší kapacity vám navíc kapsu neutrhnou.

User Rating: Be the first one !
88


Kam dál?