iPhone

Rapid, Restore nebo Retard? Co ve skutečnosti znamená označení iPhone XR?


Velké tajemství je rozluštěno. Konečně víme, co znamená ono „R“ v označenín iPhone XR. Sdělil to sám Phil Schiller.

Šéf marketingu společnosti Apple Phil Schiller se sešel s redaktorem magazínu Engadget a povídali si nejen o tom, proč přichází iPhone XR na trh o měsíc později, ale i co ona zkratka v jeho názvu znamená. Vyjádření je trošku překvapivé. Jestli jste totiž onomu písmenu „R“ přikládali nějaké přízvisko, možná budete zklamaní.

iPhone XR je v oficiální předprodeji a Apple uvedl nová videa + jak dopadla anketa?

 

Od 2G po (X) RS

Dle vyjádření Phila prý totiž neznamená nic konkrétního. Což ostatně uvedl i na adresu modelů označených písmenem „s“. Prý má rád sportovní vozy a ty se právě písmeny R a S označují, proto tak Apple pojmenovává i své telefony. Od uvedení iPhonu 3GS se však ono „s“ v názvu považovalo za zkratku pro „speed“, čili rychlost. To i z toho důvodu, že tato generace vždy jen posouvala technologické hranice telefonu, aniž by se výrazně změnil jeho design.

Odbočka nastala až u modelu iPhone 5c, kde „c“ naopak mělo být zkratkou pro „color“, čili barvu. Byl totiž vydán v několika barevných variantách jeho zad, což bylo do té doby pro Apple nemyslitelné. Vyjma hliníkových zad u první verze totiž byly k dispozici vždy jen dvě barevné varianty – černá, respektive vesmírně šedá, a bílá. Bohatou paletu barviček však přináší i aktuální novinka. iPhone XR tak zavádí nové označení a možná jednou dojde i na spojení iPhone RS.

kapacity baterií

Že by se však mělo jednat o nějak hodně odlehčený model, se říci nedá. Na adresu nejvíce kritizovaného displeje Phil uvádí, že dokud uživatel nevidí jednotlivé pixely, je jedno, jaká jsou kolem něho čísla. Mezi další rozdíly od modelů Xs a Xs Max pak patří ještě absence teleobjektivu a 3 namísto 4 GB paměti RAM. To, že iPhone XR přichází na trh téměř o měsíc později oproti „vybavenějším“ modelům, je prý prostě jen proto, že nyní už je na to připravený.

iPhone XR versus iPhone Xs a Xs Max. Který je zrovna pro vás ten pravý? (porovnání specifikací)

 

Bude někdy další iPhone SE?

Pro úplnost ještě dodejme, že v roce 2016 vydal Apple iPhone SE. Ten měl výbavu modelu 6s, avšak v kompaktnějším těle telefonu iPhone 5s. Vysvětlení onoho „SE“ je pak nasnadě. Jednalo se, a stále se ostatně jedná, o „speciální edici“ (Special Edition). Jestli k podobnému označení Apple ještě někdy v budoucnu sáhne, je ovšem těžké soudit. Po všech zvěstech to vypadá, že menšího telefonu, než je aktuální iPhone 8, se již nedočkáme.

 

Zdroj: Engadget.com