Aplikace a Hry

Převod DVD do MP4 během chvilky s WinX DVD Ripper Platinum


Převod DVD do MP4 nemusí být porod a zvládnete jej během chvilky a jednoduše s aplikací WinX DVD Ripper Platinum. Je pro Mac i Windows.

Mnozí z nás pořád mají sbírku DVD na optických médiích a přemýšlejí, jak své filmy uchovat na bezpečnějším místě. Co si budeme totiž nalhávat, optický disk nepatří k nejspolehlivějším a v dnešní době je spousta běžných technologiích, které jej hravě překonají.

Společnost Digiarty nabízí aplikaci WinX DVD Ripper Platinum, který můžete využít pro Mac i Windows. Rychle převede filmy z médií do libovolného formátu, takže převod DVD do MP4, AVI nebo MKV zajistíte jediným kliknutím. Navíc se jedná o jediný převodník na trhu, který podporuje hardwarovou akceleraci na třech úrovních. To znamená, že využívá Intel QSV a Nvidia NVENC (CUDA) k urychlení konverze. Testy ukázaly, že převod DVD do MP4 (H.264) může probíhat rychlostí až 500 snímků za sekundu. To znamená, že celovečerní film převedete už za pouhých 5 minut. Více se dozvíte zde.

Využijte vánoční akce a stáhněte si WinX DVD Ripper Platinum zdarma

 

Jak na převod DVD do MP4

Po spuštění aplikace máte na výběr jen pár voleb a to je dobře. Detailnější nastavení je schované a většinou ho nebudete potřebovat, protože pracujete už s přednastavenými předvolbami a mezi těmi si v drtivé většině vždy vyberete.

Převod DVD do MP4

Vložit soubory pro převod můžete hned třemi způsoby. Buď máte samozřejmě fyzicky DVD disk u sebe a po vložení do mechaniky se nabídne jeho obsah. Druhou možností je vybrat uložené soubory z DVD na počítači a poslední pak obraz disku. Ten pracuje s klasickým ISO.

Ať už vyberete jakoukoliv možnost, po analýze se zobrazí další volby. Na výběr máte mnoho profilů, do kterých disk převedete. Kvalitu pak vybíráte jednoduše tažením posuvníku a převádět můžete celé DVD i pouze do hudebního formátu.

 

Pracuje s titulky a umí video i zkrátit

Příjemným benefitem jsou i další vychytávky jako třeba přidání titulků do videa. Takže stačí volbu povolit a určit místo, kde se titulky budou objevovat. Nebo lze přidat titulky z externího SRT souboru. Pokud byste nechtěli převádět celý film, nebo jen jeho část, v aplikaci si určíte přesně tu pasáž, kterou chcete mít uchovanou.

Aplikace je placená a stojí 68 dolarů. Teď ve vánoční akci je ve slevě za 30 dolarů a pokud budete rychlí, můžete si stáhnout program dokonce zadarmo. Speciální akce potrvá pouze pár týdnů, tak neváhejte. Navštivte stránku s aplikací ke stažení zdarma.

Ne všude je kopírování DVD legální a některé nosiče jsou dokonce chráněné. U nás je vypálení jedné kopie DVD legální. Prolomení ochrany už ale ne. Mějte tak na paměti, že vše činíte na vlastní nebezpečí a naše redakce není zodpovědná za vaši činnost.

 

Krátký průvodce převodem DVD na MP4

Krok 1:

Po instalaci aplikace vložte DVD do mechaniky a načtěte disk volbou nahoře vpravo Disc.

Krok 2:

Zvolte všechny nebo jen některé kapitoly, které se převedou. Vyberte výstupní profil, do kterého se DVD bude konvertovat.

Krok 3:

Kliknutím na tlačítko RUN odstartujete převod.

Pro více informací o převodu DVD na MP4 koukněte na náš předchozí článek o aplikaci, nebo se podívejte přímo na oficiální stránky programu.