Aplikace a Hry

PlayerUnknown’s Battlegrounds Mobile přichází na iOS. Zahrajte si fenomén poslední doby


Pro systémy Android a iOS vyšla velice populární hra, která je známá z konzolí Xbox One či Playstation 4. Jedná se samozřejmě o PUBG, nebo-li PlayerUnknown’s Battlegrounds Mobile.

Jedná se o multiplayer survival střílečku, ve které máte za úkol zabít všechny ostatní a být jediný, který přežije. K tomu lze použít různé zbraně – přes kuchyňskou pánvičku, přes brokovnici až po granáty. Pokud bych smysl hry k něčemu přirovnat, tak princip je podobný, jako je například děj filmu The Hunger Games.

Každá hra začíná tak, že se objevíte nad opuštěným ostrovem v letadle, kde jste společně se stovkou dalších hráčů. Kdy z letadla vyskočíte je na vás (můžete vyskočit s velkou skupinou nepřátel a bojovat hned po dopadu na zem, nebo můžete vyskočit na odlehlém konci ostrova a pečlivě se na boj připravovat).

Na ostrově naleznete veškerou výbavu, kterou potřebujete a to včetně oblečení, ochranných pomůcek a mnoho dalšího. Jedno kolo hry není nijak časově omezeno, je ale omezeno prostorem, ve kterém se hraje. Ten se totiž v pravidelných intervalech zmenšuje a jednou tak zákonitě musí dojít k tomu, že buď své nepřátele zabijete vy, nebo oni vás.

Vysoké HW nároky

Grafická stránka je na velice vysoké úrovni (samozřejmě s ohledem na to, že se jedná o mobilní verzi) a hra sama nastaví, jak moc budou textury detailní a kvalitní. Osobně jsem hru hrál na iPadu Air 2 a hra mi sama nastavila ty nejnižší detaily. To je trochu škoda, alespoň je ale vidět, jak moc jdou technologie dopředu. PlayerUnknown’s Battlegrounds Mobile si nezahrajete na iPhonu 6 (Plus) a starším či na iPadu Air první generace a starším.

Jedná se o přímou konkurenci k titulu Fortnite, o kterém jsme vás informovali nedávno. Všichni, kteří tak ve Fortnite ještě čekají na pozvání do hry, tak alespoň mohou zchladit svou žízeň právě v PUBG Mobile. Tak na co ještě čekáte?