Minulý týden společnost Epic Games umožnila uživatelům platformy iOS stáhnout si na jejich iPhony a iPady hru Fortnite. I když si ji nemohou zcela všichni plnohodnotně užít, titul už vývojářům vygeneroval zisk jednoho milionu dolarů. A to za pouhé tři dny.
Hra je zdarma a funguje v ní jistý systém pozvánek. I když si tedy hru nainstalujete, bez patřičného schválení od vývojářů si ji nezahrajete, jen se zařadíte na čekací listinu. I tak tato překážka nevadila k překonání hranice jednoho milionu dolarů, který ve hře pomocí In-App nákupů utratili ti, kteří si ji již mohou užívat plnými doušky.
S touto zprávou přišla analytická společnost Sensor Tower. Ta s odvoláním na své vlastní zpravodajské údaje tvrdí, že hráči ve Fortnite na platformě iOS utratili již více než 1,5 milionu dolarů po celém světě. 1 milion z toho dokonce pochází z prvních 72 hodin poté, co se nákupy v aplikaci spustily.
Konkurence naprosto rozdrcena
Konkurenční tituly stejného survival žánru, jako jsou Knifes Out či Rules of Survival tak mohou jen závidět. Za stejné období totiž první řečený vydělal jen 57 tisíc dolarů a druhý pak 39 tisíc dolarů. Dá se předpokládat, že nákupy ve Fortnite navíc podnikli jen nováčci ve hře, protože těm, jež titul hráli na dospělých platformách, se obsah do mobilního světa přenesl.
Pro srovnání uveďme, že Pokémon Go vydělal za první čtyři dny své existence v App Store 4,9 milionu dolarů, Clash Royale pak 4,6 milionu dolarů. Otázka tak zůstává ta, jak by to vypadalo, kdyby byl titul zpřístupněn ihned všem hráčům. Pravděpodobně by tak padl nový rekord.
Zdroj: 9to5mac.com














