NVIDIA GeForce NOW nyní podporuje macOS a Windows

Na veletrhu CES v Las Vegas oznámila společnost NVIDIA potěšující věc a to podporu platformy GeForce NOW pro počítače Mac a operační systém Windows 10.

Pokud nevíte, co GeForce NOW znamená, tak se jedná o platformu pro hráče a hraní her. Pokud například nemáte dostatečně výkonný Mac či PC na vaše oblíbené hry, GeForce NOW tento problém řeší. Stejně tak lze na Macu spustit i tituly, které pro macOS nebyly nikdy navrhnuty a to díky tomu, že hra běží vzdáleně na serveru NVIDIE a obraz a vše ostatní se jen streamuje do vašeho počítače.

GeForce NOW byla až do dnešního dne dostupná exkluzivně pro NVIDIA zařízení, jako je například NVIDA Shield Tablet.

S pomalým internetem si nezahrajete

Je tedy logické, že GeForce NOW bude velice náročné na rychlost připojení. Minimální požadavek na rychlost připojení je 25 Mbps. Ideální situace ale bude, když rychlost vašeho připojení k internetu bude 50 Mbps a vyšší. Stejně tak se doporučuje připojení přes kabel, který je obecně stabilnější, než bezdrátová síť Wi-Fi, která může „spadnout“. Hry se streamují až v rozlišení Full HD s 120 fps.

Především AAA tituly

V nabídce jsou ty nejlepší AAA hry, které si aktuálně můžete zahrát – Outlast, Outlast 2, BioShock, Zaklínač 3, Hitman, Tomb Raider, F1 2015, Mad Max a mnoho dalších. Sbírka přesahuje přes 100 titulů.

Dobrá zpráva také je, že hry od známého Ubisoftu budou na GeForce NOW brzy k dispozici (Watch Dogs, Assassins Cree’d atd.). Na druhou strany zde nějaké AAA hry samozřejmě nenaleznete – například GTA 5.

Kompletní seznam her naleznete ZDE.

Služba je zatím ve verzi pro macOS a Windows v beta verzi a lze se do ní přihlásit až po vyžádání na stránkách NVIDIE. Vzhledem k obrovskému zájmu si budete muset pravděpodobně nějaký ten čas počkat, než na vás vyjde řada. Beta verze je samozřejmě zdarma, „ostrá“ verze bude stát 25 $ (cca 530 Kč) na 10 hodin hraní. To není malá částka a je na každém, aby si spočítal, zda se mu investice vyplatí.

Aktuálně si v beta verzi lze zahrát jen ty hry, které máte zakoupeny ve službě Steam nebo Uplay.

Zdroj: Youtube.comKam dál?