Mac

Nový Mac Pro už na letošní vývojářské konferenci WWDC 2019


Nový Mac Pro, který by měl naplnit přání všech profesionálních uživatelů, by se měl ukázat už na letošní konferenci WWDC 2019.Slíbený modulární Mac Pro, který nahradí současný přesluhující počítač ve tvaru „odpadkového koše“ (anglicky trash can), se očividně blíží. Zdroje známého serveru Bloomberg hovoří o odhalení už na letošní vývojářské konferenci WWDC 2019. Ta by se měla konat od 3. do 7. června v San Jose v Kalifornii.

6K Apple Display a chystaný modulární Mac Pro

S informacemi nepřišel nikdo jiný než známý redaktor a analytik Mark Gurman. Ten proslul například tím, že třikrát v řadě přesně odhadl průběh konferencí WWDC. Aby toho nebylo málo, jako jeden z prvních rovněž přinesl informaci o třech iPhonech. Věděl nejen jejich parametry, ale dokonce názvy XR, Xs a Xs Max. Ač mu tehdy nikdo nevěřil, nakonec se ukázalo, že má pravdu. Jeho zprávy bychom tedy neměli brát na lehkou váhu.

Nový modulární Mac Pro by měl být schopen výměny komponent a to nejen grafických karet anebo paměti RAM. Phil Schiller už v roce 2017 hovořil, že Apple ustanovil speciální tým inženýrů, kteří se věnují pouze vývoji Macu Pro. Nový profesionální počítač by se tedy neměl zaleknout virtuální reality (VR) a měl by najít právoplatné místo ve všech filmových studiích. K tomu by měl dopomáhat i nový 31,6“ 6K Apple Display.

Nový Mac Pro - koncept od Curved
Nový Mac Pro – koncept od Curved

Nový Mac Pro jako reparát

Od prvního oznámení Schillera byl však nový Mac Pro už jednou odložen. Minulý rok však Apple slíbil, že letos se jej opravdu dočkáme. Není ale zatím jisté, zdali na WWDC 2019 nedojde pouze k představení počítače a samotný prodej nezačne později. Spekuluje se totiž, že by Cupertino počítač na trh dodalo až k závěru letošního roku.

Všichni tedy zůstávají v napětí. Mac Pro „odpadkový koš“ už totiž v době uvedení ne zcela naplňoval očekávání. Apple jej přitom bez okolků i dnes prodává za cenu okolo sta tisíc, ačkoli jeho výkon dávno není tam, kde před pěti lety.

Zdroj: MacRumors