MacPříslušenství

6K Apple Display a chystaný modulární Mac Pro


Nový 6K Apple Display by měl doplnit přepracované MacBooky Pro. O chystaném modulárním Macu Pro však jako by se zem slehla.

Tento týden začal pro Apple fanoušky velmi výživně. Známý analytik Ming-Chi Kuo vydal svou předpověď produktů, ve které se dotkl v podstatě všech důležitých kategorií. Novinky by nás letos měly čekat jak v segmentu hardware, tak softwarových služeb.

Apple letos plánuje nový 16 nebo 16,5palcový MacBook Pro

Předně bychom si měli ale odpovědět na otázku, proč nějakému analytikovi a jeho předpovědím vůbec věřit. Většina podobných zvěstí se totiž ukáže jako nepravdivá, a tak je zdravá nedůvěřivost na místě.

Jenže Ming-Chi Kuo je jeden z mála, který má za sebou velmi úspěšné analýzy. Například v loňském roce jako jeden z prvních správně odhadl, že přijdou přesně tři modely iPhonů. Kuo dále věděl i jednotlivé úhlopříčky a typy displejů. Společně s Markem Gurmanem z Bloombergu tak patří mezi analytiky, u kterých se předpovědi vyplatí minimálně číst.

A právě čínský analytik nyní předkládá informace o příchodu nástupce velmi oblíbeného Apple Thunderbolt Displaye. Nový monitor od Applu by měl do vínku dostat 6K rozlišení a opravdu velkou úhlopříčku 31,6“. Zatím se nehovoří o příchodu menšího modelu.

Jeden z předchůdců Apple Display - Apple Cinema Display
Jeden z předchůdců Apple Display – Apple Cinema Display

Apple Display s OLED panelem?

Dohady panují také ohledně typu zobrazovací technologie. Zpráva uvádí mini LED, ale jiné zdroje píší o micro LED technologii nebo dokonce OLED.

Jenže ty rozptylují poměrně rozumně odborníci na techniku s tím, že tak velký OLED panel by trpěl častým vypalováním obrazu. Oproti smartphonům nedochází totiž u počítačů k tak častému překreslování displeje, a tím by mohlo dojít k „vypálení duchů“, což je častý jev právě u OLED obrazovek.

Radost z nového Apple Displaye bohužel tlumí fakt, že Apple i analytici stále mlčí o modulárním Macu Pro. Phil Schiller jej přislíbil už v roce 2017 jako náhradu za ne příliš povedený „popelníkový“ Mac Pro.

Přitom si Apple troufá tento počítač z roku 2013 stále prodávat za cenu okolo 100 tisíc korun dle jeho konfigurace. Tak snad se dočkáme již brzy skutečně modulárního počítače i pro Apple profesionály a spolu s novým monitorem vytvoří dokonalý tandem (nejspíše také za prémiovou cenu).

Zdroj: MacRumors