Nový iPad Pro nabízí horší optiku jeho fotoaparátu

Nový iPad Pro 2018 skrývá jeden kompromis, kterého si však bystří uživatelé sociálních sítí povšimli. Je tím horší optika jeho fotoaparátu.

Zatímco loňský model se mohl pochlubit velmi kvalitním fotoaparátem na úrovni telefonu iPhone 7, tak ten letošní má určité mezery. Může za to pravděpodobně nový design, kde už nebylo na úkor designu místo pro stejně kvalitní čočky, jaké mají iPhony.

Apple představil bezrámečkový iPad Pro s Face ID

Nyní už starší iPad Pro 10.5 z roku 2017 se honosil šestičlánkovou čočkou, která dokonce disponovala optickou stabilizací (OIS). Fotoaparát iPad Pro 2017 tak pořizoval opravdu výborné fotografie. U letošních tabletů iPad Pro 11 i iPad Pro 12.9 sáhl Apple po pouze pětičlánkovém provedení čočky a bez optické stabilizace. Aktuální domněnky směřují zejména k důvodu velmi tenkého šasi, kde už jednoduše pro pokročilejší čočku fotoaparátu nezbylo místo. Postrádá tak hlavní přednosti svého předchůdce.

iPad Pro

Na druhou stranu si můžeme upřímně říci, že primární doménou iPadů rozhodně není mobilní fotografie. Apple sice hodně protlačuje rozšířenou realitu, kde by se minimálně optická stabilizace hodila, ale nejde o životně nutnou funkci.

 

Nový iPad Pro s 6GB RAM za příplatek

Steve Troughton-Smith rovněž odhalil, že nový Apple iPad Pro 2018 nebude mít vždy 6 GB paměti RAM. Standardní hodnota se zastavila na pro iOS dostačujících 4 GB, ale existuje cesta, jak mít i v iPadu ještě větší kapacitu RAM.

Steve se totiž dopídil z mnoha na sobě nezávislých zdrojů, že při objednávce iPadu Pro 2018 s 1 TB úložištěm budete mít k dispozici další dva extra gigabajty paměti a dosáhnete na 6 GB RAM v tabletu. Z neznámých důvodů si ale nejde za paměť navíc připlatit zvlášť a dostanete ji pouze jako „bonus“ při objednání nejvyšší kapacity iPadu.

Problémem u nejvyšší konfigurace může být cena, která sahá až k neuvěřitelným 51 490 Kč. Do takového zařízení budou tedy zřejmě investovat jen profesionálové, jenž využijí jeho potenciál a tím pádem výkon na maximum.

Zdroj: 9to5MacKam dál?