Apple tento čtvrtek představí nové MacBooky Pro a 13palcový MacBook

Podle analytika Ming-Chi Kuo se můžeme už tento čtvrtek těšit na představení nových MacBooků Pro a také 13palcového MacBooku.

Na akci, kterou Apple pojmenoval „Hello Again“, a už rozeslal oficiální pozvánky, budou představené hlavně nové MacBooky. Další produkty, jako iMac nebo externí displej, by se měly dočkat uvedení na trh až začátkem příštího roku.

nové MacBooky Pro

V souladu s předešlými spekulacemi se očekává aktualizace obou variant MacBooku Pro. Takže 13 i 15 palců dostanou nová vylepšení. Nejčastěji se hovoří o dotykovém OLED panelu. Ten by se měl nazývat Magic Toolbar. Dalšími novinkami mají být integrace Touch ID (senzoru pro otisk prstu), USB-C, Thunderbolt 3 a stejná konstrukce klávesnice, kterou Apple poprvé použil u 12palcového MacBooku.

MagSafe zůstane zčásti zachován

Analytik Kuo ale přidává další specifikace. Podle něj americká společnost použije procesory Intel Skylake. Stejné rozlišení displeje jako u současné generace, ale s lepšími vlastnostmi zobrazovacího panelu a nižší energetickou náročností. Navýší se maximální kapacita úložiště na 2TB SSD. Nový Magic Toolbar využije podobný procesor, kterým už firma z Cupertina osadila Apple Watch. A v neposlední řadě by se nový USB-C konektor, použitý i pro nabíjení MacBooku, měl dočkat podobné technologie jako současný MagSafe. Tedy magnetické části pro spojení kabelu s konektorem.

Už dříve se analytik vyjádřil o novém 13palcovém MacBooku. Mělo by se jednat o větší verzi současného MacBooku s Retina displejem. Není tedy jasné, jaké plány by pak Apple měl s řadou Air.

iMacy až příští rok

Technologický gigant dále pracuje na aktualizaci řady iMac s vylepšenými grafickými čipy od AMD. Stejně tak se zabývá externím displejem s rozlišením 5K. Tyto produkty se ale zřejmě na scénu ještě nedostanou. Nejpravděpodobnější je tak začátek příštího roku.

Celá událost se uskuteční v areálu sídla firmy a začíná v 10.00 tamního času. U nás vše začne v 19.00. K celé akci připravujeme živý přepis, a ihned po skončení začneme vydávat články o nově představených produktech.

Zdroj: Macrumors.comKam dál?