Mac

Představení nových MacBooků proběhne 27. října, Apple rozeslal pozvánky


Společnost Apple rozeslala médiím oficiální pozvánky na událost, jež se bude konat 27. října v kampusu Applu v kalifornském Cupertinu. 

Říjnová událost je velmi očekávaná, protože má být zaměřena na počítače Mac, které již delší dobu nebyly nijak aktualizovány. O MacBooku Pro uniklo už spoustu informací, o kterých jsme vás také na Applišti informovali. Aktualizace je jistě třeba, protože prodeje počítačů Apple klesají.

Představení nových MacBooků, hello again

 

V hlavní roli MacBook Pro

Lehčí a tenčí tělo, dotykový pás LED diod, klávesnice známá z MacBooku a redukce konektorů s obsaženým USB-C – hlavně to se očekává od nové generace MacBooku Pro, který dostane první výraznou designovou aktualizaci od roku 2012. Spekuluje se ale třeba i o Touch ID. Mnozí dokonce předpovídají i ztrátu 3,5mm jack konektoru. Vzhledem k tomu, že ten vlastní i nejmodernější počítač ze stáje společnosti – MacBook (který vyjma něho vlastní už jen zmiňovaný USB-C konektor), je to hodně odvážné tvrzení.

 

Ve vedlejší roli MacBook Air

Mnohé se očekává i od levnějšího MacBooku Air. Apple má zaříznout 11palcovou verzi, a ponechat jen tu 13palcovou. Menší varianta totiž kanibalizuje na MacBooku, i když ten je o polovinu dražší. Air má být stejně jako model Pro osazen USB-C konektorem, velkou neznámou je pak integrace Retina displeje, kterým by zase, i tento větší model, mohl konkurovat zmiňovanému MacBooku. Bez ní se ale, upřímně řečeno, stane naprosto nezajímavým strojem.

 

iMac, Thunderbolt Display, Mac Pro, Mac mini, a ty další

Očekává se osazení novými procesory, novými grafikami (AMD), novým téměř vším. Na konferenci se o nich třeba přímo mluvit nebude, i když se ale tak stane, budou vylepšeny spíše jen po straně výbavy než vzhledu. A takový Thunderbolt Display to bude mít možná už za pár, protože i o této řadě se hovoří v tom smyslu, že by ji Apple měl přestat vyrábět. Třeba ale přijde s něčím novým.

Vše se dozvíme 27. října. Apple bude celou událost živě streamovat skrze svou Apple TV (o které možná také něco zaslechneme), a my na Applišti budeme dělat živý přepis celé akce. Podrobnosti kolem živého přineseme později.

Představení nových MacBooků, hello again

Chcete-li se na celou událost patřičně „naladit“ už nyní, díky blogu iDownloadBlog.com si můžete na plochu svých zařízení stáhnout tapety s logem nakousnutého jablka a sloganem „hello again“. Ten Apple oprášil již poněkolikáté. Samotné heslo „hello“ bylo totiž použito při představení počítače Macintosh a s doplněním „again“ jej pak použil při představení iMacu. Čeká nás tedy i letos nějaký zcela nový model?
Zdroj: MacRumors.com, iDownloadBlog.com