Apple Watch

Jaké jsou ty nejlepší funkce Apple Watch Series 4? Podívejte se


Nová generace hodinek Applu je největším technologickým pokrokem od jejich uvedení. Podívejte se, jaké jsou ty nejlepší funkce Apple Watch Series 4.

Apple Watch byly na trh uvedeny na jaře roku 2015. Nyní zde máme již čtvrtou jejich generaci, která přináší zejména mírně pozměněný design a větší displej. Změny se ale udály i co se jejich výkonu týče, novinky pak přicházejí i v jejich softwaru watchOS 5. Podívejte se na celé shrnutí novinek ve videu níže, které mají na svědomí redaktoři magazínu 9to5mac.com.

 

Větší, ale tenčí

Pouzdro Apple Watch Series 4 je nyní o 0,7 mm tenčí přičemž se samo o sobě zvětšilo. Z předchozích 38 a 42 mm zde máme 40 a 44 milimetrů. Větší je i jejich displej. Ten nyní zabírá 759 respektive 977 mm čtverečních a má i oblé rohy.

nejlepší funkce Apple Watch Series 4

Jestliže přecházíte z předchozích generací hodinek, a máte již pořádnou paletu jejich řemínků, jistě vás potěší jejich kompatibilita i s novou verzí. Změna rozměrů pouzdra tak nemá na jejich použití žádný vliv.

nejlepší funkce Apple Watch Series 4

 

Rychlejší

Nový čip S4 je dle Applu dvakrát rychlejší než S3 v předchozí generaci. Rychleji tak hodinky spouští nejen aplikace, ale jejich odezva je celkově ještě kratší. Zde už prostě na nic nečekáte.

nejlepší funkce Apple Watch Series 4

 

Digitální korunka

Redesignu se dočkala i digitální korunka, která je o 30 procent menší. Přesto však obsahuje více komponent, než tomu bylo doposud. Díky haptické odezvě se s ní navíc pracuje pohodlněji, protože cítíte každý krok jejího chodu.

nejlepší funkce Apple Watch Series 4

 

Snímač srdečního tepu

Nový design obsahuje i snímač srdečního tepu na zadní straně hodinek. Ten obsahuje i elektrický snímač, který v kombinaci s přidržením korunky umožňuje měření EKG. Chcete-li o tomto vědět více, přečtěte si tento článek.

nejlepší funkce Apple Watch Series 4

 

Drobnosti

Haptická odezva u ocelové varianty hodinek (která se u nás neprodává) je silnější. Ocelové pouzdro, oproti tomu hliníkovému, mělo totiž problémy vibrace přenášet a tak je u Applu zesílili. Výdrž se nemění, takže i Apple Watch Series 4 by vám měly vydržet celý den chodu (přibližně 18 hodin). Jejich reproduktor je pak o 50 procent hlasitější. Díky změně umístění mikrofonu by vás měla druhá strana slyšet při telefonním hovoru zřetelněji.

 

Software

Přibyly dva nové ciferníky, které jsou určeny výhradně pro tuto novinku. Na starší generace se nedostanou. Přibyla detekce pádu, kdy vám hodinky samy zavolají pomoc. Nově jsou k dispozici aplikace Walkie-Talkie, Podcasty, automatické rozpoznávání tréninku, a také přístup do Ovládacího a Notifikačního centra atd. 50 nejzásadnějších novinek najdete ve videu níže.

Zdroj: 9to5mac.com