iPhone

Náklady na výrobu telefonu iPhone Xs Max jsou kolem 10 tisíc. Vás vyjde více jak na trojnásobek


Náklady na výrobu nového iPhonu Xs Max jsou nepatrně větší, než byly u loňského iPhonu X. I tak Apple nepřekračuje hranici 10 tisíc Kč.

iPhone Xs Max s kapacitou paměti 256 GB, která bude dle analytiků vůbec ta nejžádanější, vás v českém Apple Online Store vyjde na 37 490 Kč. Apple ji však vyrobí ze součástí, které jsou v hodnotě 443 dolarů (cca 10 tisíc Kč). Se všemi hardwarovými novinkami i znatelně větší velikostí přitom na něho Apple vynaloží jen o 47 dolarů více, než tomu bylo v případě loňského iPhonu X.

náklady na výrobu

 

Nejdražší je displej

S těmito náklady na výrobu přišel magazín TechInside ve své analýze. Ten nadále informuje, že největší částku stojí 6,5placový displej, který Apple vyjde na 80 dolarů. Je tak o pouhé 3 dolary dražší, než byl ten 5,8palcový v iPhonu X. Magazín však dodává, že dílčí cena nákladů na jednotlivé komponenty, stejně jako ta celková, je odhadována dle aktuálních cen.

náklady na výrobu

Značnou část stojí i procesor, který letos nese označení A12 Bionic. Oproti loňskému modelu X je už dražší o 6 dolarů. Zrovna nejlevnější není ani paměť. Ta je v iPhonu Xs Max za 65 dolarů, v iPhonu X přitom byla jen za 45 dolarů. Nepatrně vzrostla i cena baterie, senzorů, kamery a samozřejmě šasi jako takového.

Dát více jak 40 tisíc za telefon? Ano, nebo ne?

V této zprávě jsou však řečeny jen náklady na výrobu. K výsledné ceně, za kterou je telefon prodáván, se samozřejmě musí připočítat ještě cena vývoje, montáže, příslušenství, balení, dopravy, distribuce atd.

Zdroj: TechInside.com