Příslušenství

Nabíječka AirPower je oficiálně mrtvá, jaké jsou alternativy?

Výběr nabíječek, které dokážou nabít více zařízení zároveň a vyrovnají se Apple AirPower


Apple včera oficiálně potvrdil, že nabíječka AirPower je mrtvá. Nikdy tak nebude v prodeji. Jaké jsou alternativy a kde se dají koupit?

Bohužel, Apple nikdy nebude AirPower prodávat. Možná za pár let podobné zařízení uvede, ale v nejbližší době se nedá čekat, že by podobnou nabíječku nabídl. Na trhu je ale celkem dost pěkných nabíječek na výběr.

Nomad

Společnost Nomad nabízí rovnou 2 zajímavá řešení. První je Base Station nabíjecí plocha pro až 2 zařízení. Jedná se o univerzální standard Qi, jako ostatně u všech nabíječek, které v našem přehledu naleznete. Uvnitř se ukrývají 3 cívky. iPhone můžete na nabíječku položit vodorovně i svisle a u druhé možnosti se tak vejdou iPhony vedle sebe.

Nomad Base Station
Nomad Base Station

Výkon nabíječky je 7,5 W, takže v případě bezdrátového nabíjení u iPhonu ten nejvyšší možný. Rychlost nabíjení je srovnatelná jako u drátového nabíjení originálním 5W adaptérem (při bezdrátovém nabíjení dochází ke ztrátám).

U verze bez možnosti nabíjení Apple Watch oceníte jistě i USB-C port na boku nabíječky podporující Power Delivery s výkonem 18 W. Hodí se tak pro nabíjení například iPadu nebo MacBooku. U něj ale musíte počítat s pomalejší rychlostí nabíjení.

Nomad Base Station Apple Watch Edition
Nomad Base Station Apple Watch Edition

Druhá varianta Nomad Base Station Apple Watch Edition umožňuje nabíjet zároveň iPhone nebo třeba nová sluchátka AirPods a hodinky Apple Watch. Ty jsou při nabíjení ve svislé poloze a lze tak využít režimu nočního stolku.

Belkin

Další možností je nabíječka Belkin Boost Up pro iPhone a Apple Watch. Ob zařízení se vkládají do stanice ve svislé poloze. U hodinek tak využijete zase režimu nočního stolku a výkon pro nabíjení iPhonu dosahuje 7,5 W.

Těžko říct, zda byste na nabíjecí podložku dobře postavili nová AirPods. Vzhledem k zaobleným tvarům to ale jistě nebude nic snadného a spíše budou z plochy klouzat. Pokud tedy plánujete AirPods 2. generace nebo je dokonce už máte, raději kupte řešení od společnosti Nomad.

Belkin Boost Up
Belkin Boost Up

MiniBatt

Zajímavou alternativou je jistě i nabíječka od méně známé firmy MiniBatt. Nejedná se vyloženě o značkové řešení, ale cena je velmi lákavá. Nabíječka podporuje až 2 zařízení a dokáže dodávat také maximální výkon 7,5 W v případě nabíjení iPhonu.

MiniBatt PowerAIR
MiniBatt PowerAIR

Opět se jedná o standart Qi, takže nabijete i nová AirPods. Do elektrické sítě je nabíječka připojena USB-C kabelem, který najdete i v balení.