Příslušenství

Kdy bude AirPower v prodeji? Známe odpověď. Nikdy!

A je to oficiální. AirPower se nikdy nedočkáme. Apple totiž ukončil vývoj tohoto příslušenství.


Bezdrátovou Qi nabíječku AirPower v prodeji nikdy neuvidíme. Společnost Apple definitivně zařízla její vývoj. Vše přitom naznačovalo opak.

Tuto nemilou zprávu oznámil magazínu TechCrunch senior viceprezident společnosti Apple pro hardwarové inženýrství Dan Riccio. Ať se Apple snažil jak chtěl, AirPower v prodeji nakonec nikdy nebude. Může za to především ten fakt, že i po velkém vynaloženém úsilí tento produkt nedosahoval vysokých standardů společnosti.

AirPower v prodeji

Projekt tak byl definitivně ukončen a všichni, kteří se na toto zajímavé příslušenství Applu těšili, mají smůlu. Inženýři, kteří se na vývoji produktu podíleli, s ním tak zmařili rok a půl práce. Nabíjecí Qi podložka AirPower totiž byla představena spolu s iPhony X, 8 a 8 Plus v září roku 2017.

 

AirPower odchází, rozlučte se

Produkt měl být dostupný již během minulého roku, což bylo poněkud nejasné určení termínu přímo od Applu. Nicméně od začátku roku 2019 se skutečně začaly objevovat jisté zvěsti a náznaky, které příchod AirPower slibovaly. V iOS 12.2 se objevily kódy, na stránkách Applu se přibývaly nové fotografie s novými produkty na AirPower podložce, unikly i informace, že má společnost už i příslušené patenty.

Apple AirPower má přijít ještě na konci března

Nic z toho se ale nakonec nekoná a AirPower v prodeji nikdy neuvidíme. Jedinečná a revoluční vize Applu se tedy nenaplnila, i když pořád hrdě prohlašuje, že budoucnost je bezdrátová. Jen s nabíječkami třetích výrobců.

Zdroj