PříslušenstvíRecenze

Montar Air Qi je druhou generací tohoto držáku telefonu do auta, který nepustí (recenze)


Montar Air je druhou generací údajně nejpevnějšího držáku mobilních telefonů na světě. Jeho hlavní výhodou je nově možnost bezdrátově nabíjet vložené zařízení. A pořád drží, jako přibitý.

Mít při řízení dopravního prostředku svůj mobilní telefon neustále na očích může být v mnohých situacích nebezpečné. Při řízení se tak vždy plně soustřeďte jen na to. Pokud však jedete do neznámých končin, potřebujete využít služeb navigace. V takovém případě může být telefon skutečně nápomocen. Držák Montar Air od společnosti WinnerGear vám jej vždy podrží tam, kde potřebujete.

Chcete nejpevnější držák na iPhone do auta? Vyzkoušejte Montar Car Mount (recenze)

 

Z půli stejný jako předchůdce

Balení produktu nenabízí žádný divoký design. Uprostřed krabičky je plastový výlisek, ve kterém se na vás směje celý systém – jak základna, tak čelisti. Uvnitř se však nachází ještě jedna 3M nálepka, a také microUSB nabíječka do auta. Technologie totiž postoupila a čelisti nově mají integrované Qi bezdrátové nabíjení.

Držák můžete mít připevněný jak na čelním skle vašeho automobilu, tak na palubní desce. K druhému použití slouží právě ona 3M nálepka. V prvním případě stačí Montar přiložit ke sklu na požadované místo a zaklapnout páčku u jeho základny. Tím jej k němu přicucnete. V případě jeho demontáže pak páčku zase uvolníte a za jazýček na podložce držák sejmete.

Zní to jednoduše, ale jen tak se vám to nepovede. Při demontáži je ideální mezi sklo a držák vložit třeba nějakou zákaznickou kartu do supermarketu a pomalu ji sunout dovnitř. On totiž Montar Air na vašem skle drží opravdu jako přibitý a to jen za pomoci podložky, aniž byste z ní vzduch vysáli páčkou.

V druhém případě se hodí na palubní desku nalepit podložku přiloženou v balení. Ta na své horní ploše nabízí hladký povrch, na který držák stejným způsobem, jako v prvním případě, uchytíte.

 

Žádné hororové čelisti

Čelisti systému dokážou uchopit zařízení ideálně o velikosti displeje 6 palců a výše. Je to z toho důvodu, že je v nich integrované bezdrátové Qi nabíjení, které si trochu toho prostoru vyhrazuje jen pro sebe. iPhone 8 Plus se vejde, v krytu ale ještě o to lépe. Problémy nebudou mít ani nové iPhony Xs, Xs Max ani XR. Zařízení samozřejmě nabíjí i jakákoli jiná zařízení, která bezdrátové nabíjení umožňují. Tedy i telefony s Androidem.

Čelisti příliš pevně nevypadají, drží ale spolehlivě. Rychlé uchycení telefonu do systému chce ale trochu cviku. Horší to mají tenké telefony v kombinaci s takovými vozy, které nemají příliš prostoru mezi sklem a volantem. Polohu mezi čelistmi lze vymezit i výsuvnými spodními nožkami. Jak čelisti tak nožky uvolníte stisknutím příslušného tlačítka. Každý mechanizmus má své.

Drží a nepustí. Ani na aktuálně rozkopané dálnici D1. Vyzkoušeno na vlastní pěst.

Hlava čelistí pak drží na pohyblivém kloubu. Díky možnosti jeho natáčení o 360 stupňů můžete mít své zařízení polohováno jak na výšku, tak na šířku, i ostatně jakkoli jinak si přejete. Když následně chcete hlavu zafixovat, stačí utáhnout aretační matici z její zadní strany.

 

Nespadne. Ani na D1 ne

Držák je vyroben kompletně z plastu a osazen pogumovanými ploškami. Svou kvalitou jistě přežije váš aktuální telefon. Vývojáři jej označují jako jediný držák, který nikdy nespadne. Tato jejich slova mohu na 100 procent potvrdit. Jízda po rozkopané D1 není žádná slast, Montar Air s ní však neměl problém. Po připojení napájecího kabelu navíc dokáže vaše zařízení bezdrátově nabíjet. Při vhodném navedení kabelu je to elegantní a hlavně praktické.

Strach z objednání ze zahraničí mít nemusíte. Na produkt je poskytována dvouletá záruka, celosvětové doručení je zdarma. Jestli ale zásilku zadrží tuzemští celníci, může se stát, že si budete muset připlatit.

 

 

[box type=”success” ]

  • Dvě možnosti uchycení
  • Otočná hlava
  • Síla uchycení držáku i telefonu
  • Bezdrátové 2A Qi nabíjení
  • Nabíječka v balení

[/box]

[box type=”error” ]

  • Celoplastová konstrukce
  • Větší rozměry
  • Složitější uchycení tenkých telefonů

[/box]

Název: Montar Air Qi Car Mount Holder Wireless Charging iPhone X Galaxy S8 S9

Cena: aktuální cena v probíhající slevě 49,99 dolarů (cca 1 100 Kč, původně 59,99 dolarů)

Parametry: přizpůsoben k ovládání jednou rukou, rotace po plných 360 stupních, možnost upevnění na sklo i palubní desku, 2A Qi rychlé nabíjení

Kompatibilita: pro telefony s úhlopříčkou displeje více 6 palců

Rozměry: průměr základy 75 mm