MacmacOS

Mac Pro 2019 sice vypadá jako struhadlo, poskytuje ale extrémní výkon

Nový superpočítač Applu sice stále nese stejné jméno, jinak byl ale předělán od základu


Vyjma operačních systémů představil Apple na WWDC 2019 i jednu hardwarovou novinku. Tou je Mac Pro 2019 a jedná se o skutečně extrémně výkonnou bestii.

První, co vás samozřejmě na novém Macu Pro uchvátí, je jeho design. Ten vzdáleně může připomínat struhadlo, na druhou stranu je nutno říci, že podobný vzhled počítače prostě nenajdete. Už předchozí „popelník“ byl svým pojetím unikátní, nejinak je tomu u novinky.

Přichází macOS 10.15 Catalina. Končí iTunes a vznikají nové aplikace

 

Mac Pro 2019 je konečně modulární

Rám počítače je vyroben z oceli (podobně, jako rámečky iPhonů X) a obsahuje dvě madla, abyste mohli s počítačem lépe manipulovat. Ptáte-li se proč, tak vězte, že je to z toho důvodu, že je tato novinka modulární. To znamená, že díky snadnému přístupu k útrobám počítače si budete moci jednotlivé jeho komponenty sami vyměňovat.

Mac Pro 2019

Uvnitř najdete až 28jádrový procesor Intel Xeon s TDP, masivní 300W chlazení, 6 kanálů pro 2933 MHz DDR4 paměti s kapacitou až 1,5 TB, 8 interních PCI-e slotů, kdy jsou 3 jednoslotové a 5 dvouslotových, či dvojici vestavěných 10Gbit síťových karet. Nechybí ani kombinace externích USB-C a USB-A 3.0 slotů, nezapomnělo se ani na 3,5mm jack konektor.

iOS pro iPad je mrtvý. Ať žije iPadOS. Co všechno umí?

 

Díky modulárnímu systému budete moci zapojit různé GPU s pasivním chlazením a to od Radeonu RX 580 až po Radeon Pro Vega II Duo. Pro profesionální střihače videí je připravena možnost zapojení rozšiřujících karet, mezi které spadá například i Afterburner, která umožní náhled až tří 8K videí. Díky své náročnosti disponuje Mac Pro 2019 1 400W zdrojem.

Mac Pro 2019

Máte-li o Mac Pro 2019 zájem, připravte si téměř 6 tisíc dolarů (cca 140 tisíc Kč) na to, abyste si mohli koupit jeho základní konfiguraci. Ta nabízí 8jádrový procesor, RX 580, 32 GB RAM a 256 GB SSD a k dispozici bude na podzim. Nejvyšší dostupná konfigurace by se měla dokonce vyšplhat přes částku jednoho milionu korun.

Zdroj