Aplikace a Hry

Led, oheň a fůra větru – třetí díl série Brány Skeldalu vyšel knižně


Po delší odmlce od druhého dílu Bílá věž přichází třetí s podtitulem Led, oheň a fůra větru. Třetí díl knižní série Brány Skeldalu je tady.

Dobrodružství nabírá grády! Ať chtějí nebo ne, musejí se naši hrdinové ponořit do chladných hlubin ledových jeskyní a moc si přejí, aby jim alespoň chvíli bylo o něco tepleji. Samozřejmě jen do té doby, než se před nimi objeví sopka dštící lávu. Proti tomu je Větrná hora, kde se cestou coby nevyžádaný bonus naučí létat, už jen takový gryfí pšouk.

Brány Skeldalu

Divadelní principál Filip je stále vystrašený, Elvíra pořád kouzelná a válečník Wahargem ještě furt nasraný (promiňte, to ta dračí krev). Malí lidé z ostrova jsou ze všeho tak trochu vyjukaní a tak trochu těhotní… Zkrátka, čeká Vás v pořadí již třetí porce dobrodružné zábavy při putování k magickým Branám Skeldalu.

Legenda o Rovenu – Brány Skeldalu vyšly knižně

 

Dobrodružná výprava za záchranu světa

Neobyčejně krásná čarodějka Elvíra, ohromně odvážný válečník Wahargem a vskutku nesnesitelný divadelní dramatik Filip se řízením osudu, do něhož neměli co kecat, ocitli na dobrodružné výpravě za záchranu světa. Do něj se valí stvůry ze zakázané dimenze Zohar, jež měla zůstat na věky uzavřena. Bohové však ztratili s lidmi trpělivost.

Brány Skeldalu

Pokud se podíváme na Elvíru, Wahargema a Filipa, ani se není čemu divit. Jednou už na tom světě jsme, takže nám ho nikdo nebude brát, jasný? Škoda jen, že záchrana světa vyžaduje ty nejlepší, ale k dispozici jsou jaksi ti nejhorší. A tak, zatímco ti nejlepší zůstávají pěkně doma v teplíčku a o nějakých světových potížích nemají ani tušení, vydávají se ti nejhorší na další část putování po magickém ostrově Roven.

Bílá věž – druhý díl série Brány Skeldalu vyšel knižně


Brány Skeldalu jsou bez debaty nejslavnější počítačovou fantazy sérií, která byla vytvořena na území České a Slovenské republiky. Na prvním dílu vyrůstala ke konci devadesátých let celá generace hráčů. Kniha Led, oheň a fůra větru je třetím svazkem z velkolepé čtyřdílné ságy napsané podle této kultovní předlohy.

Je to příběh plný syrové magie, jaká existovala na počátku, když bohové stvořili svět, nadlidské síly, odvahy i zbabělosti. Je to příběh o tom, že hrdinou se staneš, i když nechceš.


I třetí díl, sepsaný na základě legendární české hry Brány Skeldalu, má na svědomí její autor Jindřich Rohlík, který dlouhá léta působil jako editor herních časopisů Excalibur a Score i jako scénárista a moderátor televizního pořadu Game Page vysílaného na ČT1.

Brány Skeldalu

Přesto všechno je znám především coby autor série počítačových (a nyní i mobilních) her Brány Skeldalu (1998), Brány Skeldalu 2: Pátý učedník (2002) a Brány Skeldalu: 7 Mágů (2016). V roce 2014 vydal svou první novelu Země bez zákona. Především ale osm let pracoval na svém velkém románu ze světa Bran Skeldalu, jehož třetí díl nese podtitul Led, oheň a fůra větru a již je k dostání v knihkupectví strakynavrbě.cz za 280 Kč (poštovné je zdarma).

7 Mages – Brány Skeldalu jsou zpět a v plné síle

 

Brány Skeldalu a 7 mágů

Máte-li rádi fantazy příběhy, jsou pro vás Brány Skeldalu jako dělané, i když samotné herní tituly vůbec neznáte. Poznat je, však není žádný problém, protože pokud vlastníte chytrý telefon nebo tablet se systémem iOS či Android, můžete si je zdarma nainstalovat z App Store či Google Play a zahrát.

Kniha Brány Skeldalu III – Led, oheň a fůra větru čítá na 285 stran doslova fantastického čtení, které je místy doprovázeno tematickými ilustracemi od Jany Maffet Šouflové. V knize se nachází i oficiální mapa Rovenu, která je vyvedena v barevném provedení, je v měřítku 1:1 000 000 a ukazuje putování hrdinů v knize popsané. Ani třetí díl nelze jinak, než jednoznačně doporučit.

Brány Skeldalu