Bílá věž – druhý díl série Brány Skeldalu vyšel knižně

Rok po vydání prvního dílu vychází i ten druhý, který nese podtitul Bílá věž. Brány Skeldalu tak ještě více poodkrývají svůj magický příběh.

Filipa, Elvíru a Wahargema vykopli ze slušné společnosti. Každého sice z jiných důvodů, řízením osudu se však všichni tři ocitli na palubě lodi, která pluje k ostrovu o němž je Filip přesvědčený, že existuje pouze v legendách.

Mezitím se na tomtéž ostrově, který vůbec neřeší, zda existuje, snaží učenec Vlaher vyřešit jistý zapeklitý problém: z jihu Rovenu se šíří zlo, které může znamenat konec světa. V druhém díle tetralogie se opět setkávají všichni hrdinové, kteří by dali levou ruku (byť ne nutně vlastní) za to, aby se potkat nemuseli.

I druhý díl, sepsaný na základě legendární české hry Brány Skeldalu, má na svědomí její autor Jindřich Rohlík, který dlouhá léta působil jako editor herních časopisů Excalibur a Score i jako scénárista a moderátor televizního pořadu Game Page vysílaného na ČT1.

Brány Skeldalu

Přesto všechno je znám především coby autor série počítačových (a nyní i mobilních) her Brány Skeldalu (1998), Brány Skeldalu 2: Pátý učedník (2002) a Brány Skeldalu: 7 Mágů (2016). V roce 2014 vydal svou první novelu Země bez zákona. Především ale osm let pracoval na svém velkém románu ze světa Bran Skeldalu, jehož druhý díl má podtitul Bílá věž a již je k dostání třeba v knihkupectví strakynavrbě.cz za 270 Kč (poštovné je zdarma).


Brány Skeldalu jsou bez debaty nejslavnější počítačovou fantazy sérií, která byla vytvořena na území České a Slovenské republiky. Na prvním dílu vyrůstala ke konci devadesátých let celá generace hráčů. Kniha Bílá věž je druhým svazkem z velkolepé čtyřdílné ságy napsané podle této kultovní předlohy.

Bílá věž

Je to příběh plný syrové magie, jaká existovala na počátku, když bohové stvořili svět, nadlidské síly, odvahy i zbabělosti. Je to příběh o tom, že hrdinou se staneš, i když nechceš.


Ryzí česká fantazy

Máte-li rádi fantazy příběhy, jsou pro vás knihy jako dělané, i když samotné herní tituly vůbec neznáte. Poznat je, však není žádný problém, protože pokud vlastníte chytrý telefon nebo tablet se systémem iOS či Android, můžete si je zdarma nainstalovat z App Store či Google Play a zahrát.

Kniha Bílá věž čítá na 268 stran doslova fantastického čtení, které je místy doprovázeno tematickými ilustracemi od Jany Maffet Šouflové. V knize se nachází i oficiální mapa Rovenu, která je vyvedena v barevném provedení, je v měřítku 1:1 000 000 a ukazuje putování hrdinů v knize popsané. Ani druhý díl nelze jinak, než jednoznačně doporučit.

Knihu můžete zakoupit v zde.

icon
Brány SkeldaluNapoleon Games, s.r.o.GamesZdarmaStáhnout


Kam dál?