Aplikace a Hry

Chcete místo Pokémonů chytat dinosaury? Ve hře Jurasic World Alive budete moci


Pokud jste si oblíbili styl chytání pokémonů, ve hře Jurasic World Alive budete namísto nich chytat dinosaury. A to už brzy. Hra by totiž měla vyjít na jaře tohoto roku.

Poslední dobou je po AR hrách jistý hlad, nebo v nich alespoň mnozí vývojáři vidí možný potenciál. Společností Niantic, která má na svědomí hit Pokémon Go, byl nejprve představen titul Harry Potter: Wizard Unite, ve kterém budete moci pomocí rozšířené reality kouzlit prováděním gest. Poté přišla zmínka i o chytání duchů v Ghostbusters World. A nyní byl společností Ludia oznámen Jurasic World Alive, v němž budete pro změnu chytat dinosaury.

Stejně jako v Pokémon Go budete na mapě hledat různé druhy dinosaurů. Ty se však nebudete snažit chytat, ale vyšlete k nim dron, který se jim pokusí odebrat jejich DNA. Pravděpodobně bude tedy hra opravdu velice podobná zmíněným pokémonům. Ve hře však budete vlastnit i svou stáj, ve které budete mít různé druhy dinosaurů ustájené. Budete je zde vychovávat a budete s nimi moci i bojovat proti ostatním hráčům.

Hra vyjde na jaře roku 2018 a bude dostupná pro platformu Android i iOS, na které se očekává plná podpora platformy ARKit 1.5, která bude součástí iOS 11.3. Je tedy možné, že titul vyjde s uveřejněním této aktualizace mobilního operačního systému Applu.

Jurasic World Alive

Druhou možností, kdy by mohl titul vyjít, je pak období kolem 22. června. Toho dne má totiž v kinech celosvětovou premiéru očekávané filmové pokračování z Jurského světa s podtitulem Zánik říše. Jestli však bude hra nějakým způsobem licencovaná a bude na film odkazovat, známo není.

Zdroj: AppleInsider.com