Aplikace a Hry

Ghostbusters World bude nový AR titul, který bude chtít konkurovat hitu Pokémon Go


Na právě probíhajícím veletrhu MWC ve španělské Barceloně se nepředstavují jen nejnovější mobilní telefony. Mezi jedno z překvapení tak patří i ohlášení příprav titulu Ghostbusters World, který se bude odehrávat ve virtuální realitě.

Titul bude dostupný jak na platformě Android tak na iOS. Kdy přesně však bude uveřejněn, není známo, stejně jako to, jaký bude jeho pricing. Očekává se ale možnost hraní zdarma s četnými mikrotransakcemi.

 

Za hrou stojí společnosti Sony Pictures a Ghost Corps, kteří chtějí úspěšnou franšízu Krotitelů duchů trochu uživit. Inspirace je přitom zjevná – místo Pokémonů zde ale budete chytat duchy.

Ghostbusters World

Těch by mělo být více než 100 a samozřejmě budou vycházet ze slavné filmové série, která byla uvedena po roce 1980. Stejně tak v ní najdete ty z remaku filmu, jenž byl natočen v roce 2016, z doprovodných televizních pořadů, komiksů, zábavných parků i videoher. Přítomny budou však také nové a dosud nepředstavené druhy.

 

Gozer přichází

Krotitelé duchů je americký komediální film, který v roce 1984 natočil původem slovenský režisér Ivan Reitman. Na scénáři spolupracoval Dan Aykroyd, který si zahrál i jednu z hlavních rolí, s Haroldem Ramisem a Rickem Moranisem. Čtveřici krotitelů duchů doplnili ještě Bill Murray.

Ghostbusters World

A o čem že to je? Tři parapsychologové jsou vyhozeni z univerzity poté, co jim bylo sděleno, že s jejich „duchařinou“ univerzita dále nemůže počítat. A tak se musí postavit na vlastní nohy. Zřídí si stanici ve staré hasičské zbrojnici. Zpočátku se jejich řemeslo – chytání duchů – neujímá, avšak postupem času se stávají více a více vytíženými a známými.

Jednoho dne se však stane něco opravdu velkého. Gozer chce zničit svět a jediní, kteří tomu mohou zabránit, se ocitají ve vězení. Jak moc bude svým dějem hra odkazovat na samotné filmové zpracování známo není, jisté ale je, že v Ghostbusters World budete do týmu Krotitelů duchů patřit i vy.

Zdroj: 9to5mac.com, Wikipedie