Firma Apple

Jarní Apple Keynote bude 25. března. Apple představí novou službu i hardware


Očekávaná jarní Apple Keynote se bude konat 25. března od 18 hodin našeho času. Společnost již oficiálně rozeslala pozvánky.

A ty jsou poměrně jednoduché, laděné do černobílých barev. Důležité je však obsažené heslo, které zní „It’s show time“. Dle všech informací tak Apple představí dlouho očekávanou službu na streamování video obsahu. Celá událost se bude konat v Steve Jobs Theater v areálu Apple Parku v Cupertinu.

Jarní Apple Keynote

S Apple Music se společnost nebojí konkurovat největším společnostem poskytující hudební obsah. Stejného úspěchu chce však dosáhnout i na poli videa. Postaví se tak proti takovým gigantům, jakými jsou Netflix, HBO GO nebo Amazon Prime. Na své straně má ostatně i takové hvězdy, mezi které patří Jennifer Anniston, Reese Witherspoon či Oprah Winfrey. Mezi režiséry se pak jedná zejména o J.J. Abramse.

Vyjma videa by však mělo dojít i na předplatná novin a časopisů. Bude se samozřejmě jednat o placené služby, Apple by ale mohl nabízet různé balíčky za zvýhodněné ceny. Unikátní je i ten fakt, že již bude nabízet obsah ze všech informačních/mediálních segmentů – hudby, videa i textu.

 

Na jarní Apple Keynote se očekávají hlavně iPady

iPhony pro sebe mají vyhrazené září, iPady Pro říjen a již loni byl na speciální jarní akci představen nový iPad. Ten by letos mohl dostat nástupce, přičemž by se mělo dostat i na iPad mini 5. Čile se spekuluje i o iPodu Touch 7. generace. Mělo by pak dojít i na novou generaci jednoho z nejoblíbenějších příslušenství poslední doby – sluchátek AirPods.

Chystá se iPad mini 5. generace? Dle úniku podoby krytu to vypadá, že ano

Apple bude celou událost živě streamovat. Na tento Apple Special Event už také vnadí své zákazníky přímo na webu. Učinit tak budete moci na zařízeních iPhone, iPad nebo iPod touch s iOS 10 a novějším pomocí aplikace Safari, stejně jako na počítačích Mac s macOS Sierra 10.12 nebo novějším. Podporována budou i PC s Windows 10 a prohlížečem Microsoft Edge. Sledovat událost budete moci i na svých Apple TV druhé generace nebo novější s aktuálním systémem tvOS.

MacBook Air 2018 – vyplatí se a pro koho je vlastně určen?

A samozřejmě budete moci sledovat i Appliště, kde se vám budeme snažit přinést co nejvíce informací pomocí textového či živě komentovaného přenosu.

Zdroj: AppleInsider.com