iPadPříslušenství

Chystá se iPad mini 5. generace? Dle úniku podoby krytu to vypadá, že ano


I když se zdá, že už by iPad mini 5. generace nemusel mít v portfoliu společnosti své místo, aktuální únik vzhledu pouzdra naznačuje jeho příchod.

S fotografiemi přišel magazín Slashleaks. Že se jedná o novou generaci nejmenšího tabletu společnosti svědčí rozměry pouzdra a poloha prořezu na čočku objektivu fotoaparátu. Ta je totiž orientována vertikálně, což znamená, že uspořádání kamery bude podobné jako u iPadů Pro. Blesk a výstup mikrofonu tak bude pod čočkou, nikoli vedle ní.

iPad mini 5. generace

iPad Pro 2018 vám už z výroby přijde ohnutý. A prý je to v pořádku

 

4 reproduktory, 3,5mm jack konektor i Smart Connector?

Na horní i spodní straně krytu jsou obsaženy prostupy pro reproduktory. Ty by tedy měly být čtyři, což by znamenalo, že by i iPad mini disponoval kvalitním stereo výstupem. Kupodivu se na té horní nachází i kruhový prostup pro 3,5mm jack konektor k zapojení klasických sluchátek.

iPad mini 5. generace

Rozhodně zajímavým faktem je i to, že je na jedné straně krytu obsažený prostup pro Smart Connector. Vypadá to tedy, že i iPad mini 5. generace by mohl disponovat příslušenstvím, jako je Smart Keyboard. Může to ale být i zeslabení krytu pro možnost uchycení příslušenství Apple Pencil.

iPad mini 5. generace

I když se o nástupci iPadu mini spekuluje již delší dobu, žádné bližší informace o tomto 7,9palcovém tabletu společnosti Apple známé nejsou. K případnému představení by ale mohlo dojít už na jaře 2019.

Zdroj: MacRumors.com