Aplikace a HryiOS

Jak stáhnout aplikaci z App Store skrze mobilní data, když má více jak 200 MB? Stačí iOS 13

Máte-li dostatečný limit FUP, v iOS 13 budete moci z App Store stahovat aplikace a hry o neomezené jejich velikosti


To, jak stáhnout aplikaci z App Store, samozřejmě není žádná složitost. Pokud tak však chcete udělat skrze mobilní data, nesmí mít více jak 200 MB. Jde to ale obejít.

Operační systém iOS obsahuje limit pro stahování aplikací a her z obchodu App Store skrze mobilní data již od svého počátku existence. Původní byl však nastaven jen na 20 MB, přičemž s postupem let a tím, jak rostla náročnost aplikací, technologické možnosti, pokrytí a balíčky FUP, tak se tento limit navýšil až na 200 MB.

iOS 13 přichází s tmavým režimem i nečekanými novinkami

 

Tak se navíc stalo teprve nedávno a to konkrétně na koci května letošního roku. Od září 2017 byl totiž limit nastavený na 150 MB, před tímto datem se jednalo jen o 100 MB. Limit ale není nic špatného, protože chrání uživatele před tím, aby si vyčerpali svůj objem mobilních dat. Má ale i druhou stranu mince – pokud nejste na Wi-Fi a nutně potřebujete instalovat aplikaci větší jak 200 MB, máte jednoduše smůlu.

Na WWDC 2019 představil Apple podobu jeho iOS 13 a s tím, jak se v jeho systému jednotliví vývojáři šťourají, protože již jej mají dostupný (veřejná beta bude k dispozici od července), nacházejí další a další novinky. Jednou z nich je i to, že iOS 13 sice bude nativně obsahovat tento 200MB limit, půjde jej ale vypnout. Anebo jej můžete mít zapnutý pouze jako hlášku varování, po jejímž potvrzení můžete libovolně velkou aplikaci či hru do vašeho iPhonu, iPadu nebo iPodu touch nainstalovat.

Konec iPhonů 5s a 6. Podívejte se, jaká zařízení budou podporovat iOS 13 a iPadOS

 

Jak stáhnout aplikaci z App Store s iOS 13 o libovolné její velikosti:

  1. Jděte do Nastavení
  2. Zvolte iTunes a App Store
  3. Zde přibyl nový banner týkající se mobilních dat. Zvolte Stahování aplikací
  4. Vyberte možnost Vždy povolit

Jak stáhnout aplikaci v App Store

S tímto nastavením tak již můžete stahovat libovolně velké aplikace. Samozřejmě však záleží na vašem datovém plánu, protože pokud data nemáte, jednoduše si aplikaci nestáhnete žádnou. Toto se samozřejmě hodí všem, kteří mají veliký FUP a vyloženě potřebují aktuální titul nainstalovat a používat ihned.

Jak stáhnout aplikaci v App Store

Je rozhodně fajn, že toto Apple konečně umožnil, na druhou stranu by bylo ještě lepší, kdyby poskytl vlastní uživatelské nastavení, ve kterém by si každý sám mohl určit, nad jakou hranici prostě už jít nechce.

Zdroj