Aplikace a Hry

Aplikace iTunes pro Windows je dostupná v Microsoft Store. Je to ale důležité?


Po celém světě je o poznání více uživatelů iOS zařízení, než je těch s macOS. I proto si můžete stáhnout iTunes pro Windows. K čemu ale, když je tady iCloud?

Aplikace iTunes pro Windows je v Microsoft Store dostupná už od května tohoto roku. Po letošních Vánocích jistě přibude mnoho uživatelů iOS zařízeních, jako jsou iPhony a iPady, proto se dá očekávat, že ti je budou chtít synchronizovat se svými počítači. A to i takovými, které běží s platformou Windows.

iTunes pro Windows

I když máte možnost takové zařízení standardně připojit, mnoho s ním dělat nemůžete a to ostatně ani v systému macOS. Abyste jej tedy zálohovali, či jej synchronizovali, musíte k tomu použít aplikaci iTunes (nebo alternativu vývojářů třetích stran). S takovým titulem si pak můžete do zařízení nahrát hudbu, videa, vyzvánění, fotografie a další. Má to ale vůbec smysl?

MacX MediaTrans poslouží jako lepší náhrada za iTunes i šikovný pomocník

 

iTunes pro Windows 10 i Windows 10 S

iTunes ke stažení pro Windows už nemusíte nijak složitě hledat. Tato desktopová aplikace společnosti Apple je totiž dostupná přímo v Microsoft Store zde. Pokud ale nepoužíváte Apple Music, které iTunes dokážou také obsluhovat, prakticky vám to nepřinese nic víc, než možnost ruční zálohy zařízení do vašeho počítače. Navíc obecně platí, že tento software na platformě Microsoftu nikdy neběhal zcela optimálně.

iTunes pro Windows

K tomu všemu musíte mít po ruce kabel a obsluhovat relativně složitou synchronizaci. iCloud přitom obstará vše za vás, alespoň co se té ze všeho nejdůležitější zálohy týče. Vše ostatní najdete i na webu iCloud.com. Nejnovější aplikace iTunes pro Windows 10 i Windows 10 S je samozřejmě zdarma.